Nowy rekord dostaw Tesli

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 04-04-2022, 11:40

Pierwszy kwartał br. był udany dla koncernu Tesla. Mimo problemów logistycznych, braku części i kłopotów z pandemią w Chinach amerykański producent samochodów elektrycznych odnotował rekordowe dostawy swoich pojazdów, informuje Bloomberg.

fot. Qilai Shen/Bloomberg

W okresie styczeń-marzec 2022 r. Tesla sprzedała na całym świecie 310 048 pojazdów. W porównaniu z mediana prognoz to około 900 sztuk więcej. Wzrost dostaw na innych rynkach pozwolił zrekompensować problemy w Chinach, gdzie firma znów odczuwała problemy z łańcuchami dostaw, które nasiliły się przez wzrost przypadków infekcji Covid-19, co wymusiło m.in. wstrzymanie prac w fabryce w Szanghaju.

Analitycy Wedbush szacują, że te problemy mogły ograniczyć sprzedaż w I kw. o 20-25 tys. aut, które to pojazdy mogą zostać „przesunięte” na bieżący kwartał.

Jak wynika z raportu spółki, Stany Zjednoczone i Chiny są największymi rynkami Tesli, a większość sprzedaży opiera się o sedana Model 3 i crossovera Y.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane