Nowy szczyt dzięki megafuzji

Zapowiedź wielkiej transakcji na rynku sieci oferujących wyposażenie biur wywołała entuzjazm na nowojorskiej giełdzie.

Po godzinie handlu na Wall Street Dow Jones, Nasdaq i S&P500 zyskują po około 0,4 proc. Ostatni z indeksów zbliżył się na odległość 2 proc. do historycznego szczytu z 2007 r. po tym, jak zamknął wzrostem siedem tygodni z rzędu. Aż o 19 proc. drożeją papiery Office Depot, które obecnie są o 90 proc. tańsze niż na szczycie w 2006 r. Drugi co do wielkości dystrybutor wyposażenia biur w USA jest w trakcie rozmów na temat możliwej fuzji z OfficeMax (+26 proc.). Spółka powstała z połączenia przedsiębiorstw miałaby 18 mld USD przychodów, co dawałoby jej drugie miejsce w USA.

- Większa ilość transakcji takich jak ta ma duży wpływ na nastroje rynkowe. Prezesi spółek patrzą coraz bardziej do przodu w porównaniu z ostatnimi latami. To pomaga w poodejmowaniu trafnych decyzji strategicznych – komentował Kevin Divney, główny zarządzający towarzystwa Beaconcrest Capital Management.

Od początku miesiąca w USA ogłoszono transakcje fuzji i przejęć na kwotę 140 mld USD. To już teraz więcej niż wyniosły styczniowe transakcje, które opiewały na blisko 100 mld USD.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane