Nowy wierzyciel dołącza do umowy Polimeksu

DI, ESPI
27-07-2012, 19:15

RBS Bank (Polska) przystąpił do umowy w sprawie powstrzymania się od egzekwowania zobowiązań Polimeksu zawartej z bankami finansującymi działalność oraz obligatariuszami.

Podmiot jest w posiadaniu obligacji spółki o łącznej wartości nominalnej 4,4 mln zł.


"W związku z powyższym na dzień dzisiejszego raportu, Umową objęci są obligatariusze posiadający łącznie obligacje Spółki o łącznej wartości 392 mln zł, a tym samym nie spełni się warunek powodujący przedterminowe rozwiązanie Umowy w związku z nie przystąpieniem do Umowy w określonym terminie obligatariuszy posiadających łącznie obligacje o wartości co najmniej 390 mln zł" - napisano w komunikacie.

Ponadto Bank BPH S.A. złożył oświadczenie, na mocy którego zobowiązał się do zmiany warunków wiążącej go umowy kredytowej ze Spółką, w ten sposób, że zadłużenie finansowe Spółki w stosunku do niego zostanie rozłożone na osiem równych miesięcznych rat oraz zobowiązał się, pod warunkiem zawarcia przez Spółkę z bankiem umowy zmieniającej warunki istniejącej umowy kredytowej, do powstrzymania się od egzekwowania zobowiązań finansowych Spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ESPI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obligacje / Nowy wierzyciel dołącza do umowy Polimeksu