NYSE jednak wyrzuci trzy chińskie telekomy

opublikowano: 07-01-2021, 07:22

New York Stock Exchange (NYSE) zdecydowała jednak o wycofaniu z giełdy trzech chińskich spółek telekomunikacyjnych. Miała o tym przesądzić rozmowa z sekretarzem skarbu Stevem Mnuchinem, informuje Reutes.

31 grudnia NYSE ogłosiła zamiar wycofania z giełdy China Mobile, China Telecom i China Unicom Hong Kong w związku z ogłoszonym w listopadzie przez prezydenta Donalda Trumpa dekretem zakazującym Amerykanom inwestycji w chińskie spółki giełdowe powiązane z armią tego kraju. Niespodziewanie w poniedziałek NYSE wycofała się z tej decyzji, tłumacząc to konsultacjami z regulatorami. Ostatecznie nowojorska giełda jeszcze raz dokonała zmiany decyzji po tym jak sekretarz skarbu Steve Mnuchin powiedział szefowej NYSE Stacey Cunningham, że chińskie telekomy powinny zostać wycofane z rynku.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

- To wyjątkowa sytuacja kiedy w odchodzącej administracji są wydawane polecenia i coś ma być zrobione, ale nie ma chętnych do przyjęcia odpowiedzialności – powiedział Leland Miller, szef amerykańskiej firmy konsultingowej China Beige Book.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane