O czym marzą kobiety?

Zbigniew Lew-Starowicz
17-12-2004, 00:00

W porównaniu z mężczyznami kobiety są bardziej skłonne do zwierzeń. Podczas psychoterapii — z terapeutą mężczyzną — początkowo są skrępowane, starają się dobrze wypaść, ale kiedy poczują się bezpieczne, nabiorą zaufania, otwierają swój ukryty świat fantazji. Jakie są marzenia seksualne kobiet?

Piękny romans. Sceneria marzeń jest podobna do tych z Harlequina: kobieta znajduje się z atrakcyjnym fizycznie i psychicznie mężczyzną w pięknej scenerii (egzotyczne kraje, plaże, luksusowe hotele...), jest olśniewająco ubrana, szampan, muzyka... On bardzo szarmancki, czuły. Gra miłosna pełna finezji, delikatności, uczuć. Czuje się podziwiana i kochana...

Idealne Ja. U kobiet częsta jest rozbieżność między rzeczywistym a idealnym obrazem swojej osoby. W marzeniach są uwolnione od kompleksów, mają inną budowę, wygląd, sylwetkę. Nieśmiałe stają się odważne, skrępowane i zahamowane — stają się otwarte itd.

Rola prostytutki. Tego typu fantazje nie są rzadkością u kobiet mających jednego partnera w życiu, postrzeganych jako bardzo porządne, moralne. Ciąży im niekiedy takie cnotliwe życie. Inne fantazjują o byciu prostytutką z ciekawości. Intryguje je świat prostytucji, seks bezosobowy, seks dla seksu, wizja pożądania przez wielu mężczyzn. Marzenia dotyczą różnego typu prostytucji — od luksusowej do przydrożnej.

Ostry seks. Marzenia o byciu zdobywaną, gwałconą, gwałtownie rozbieraną przez pełnego „zwierzęcości” mężczyznę lub licznych mężczyzn najczęściej ujawniają kobiety ze słabymi doznaniami, mające zniewieściałych partnerów, nadmiernie delikatnych, przesadnie przejmujących się nastrojem kobiety, oczekujących inicjatywy erotycznej. Marzą o silnych i pewnych siebie mężczyznach, o macho.

Orgie seksualne. O seksie z wymianą partnerów, grupowym, w trójkę, lesbijskim, sadomasochistycznym marzy część kobiet nie mających większych doświadczeń seksualnych, te z rutynową sztuką miłosną, zaintrygowane treścią filmów porno lub z ukrytymi cechami dewiacyjnymi.

Seks lesbijski. To jedno z częściej spotykanych marzeń u kobiet. Ich motywem bywa przeczucie, że tylko kobieta może zrozumieć kobietę, wyczuć, czego ona potrzebuje. U innych druga kobieta jest obrazem własnej osoby, tym chcianym i oczekiwanym. Zdarza się również, że część kobiet miewa wątpliwości co do własnej orientacji seksualnej i marzenia o seksie lesbijskim są dla nich formą testowania, sprawdzania siebie.

Owoc zakazany. Marzenia dotyczą mężczyzn będących dla danej kobiety owocem zakazanym (z racji norm i zasad, statusu, relacji), np. duchownych, terapeutów, mężów przyjaciółek, uczniów, mężczyzn uchodzących za uosobienie wierności, bardzo zakochanych w swojej partnerce. Tego typu marzenia często poprzedzają rzeczywiste uwodzenia „owocu zakazanego”.

„Dużo seksu”. Kobiety seksualnie niezaspokojone, z dużym temperamentem (większym od partnera), czujące się w seksie niespełnione często fantazjują o bogatym życiu seksualnym. Dotyczy to zarówno liczby kochanków, jak i zróżnicowanych form sztuki miłosnej, dużej aktywności seksualnej.

„Jestem mężczyzną”. Wynika z potrzeby postrzegania i przeżywania seksu z męskiej perspektywy, identyfikowania się z mężczyznami. Kobieta wyobraża sobie, co czuje mężczyzna zdobywający kobietę, wchodzący w nią, pobudzany na różne sposoby.

Jak będzie z innym? Motyw ciekawości nie jest rzadkością u kobiet. Intryguje je świat doznań i przeżyć, jaki może pojawić się w ramionach innego kochanka. Zbliżone do tego są marzenia dotyczące egzotycznego kochanka — jak kochają się Włosi?, Murzyni? Jedne kobiety interesuje przebieg sztuki miłosnej, inne typy budowy genitalnej mężczyzn.

Wiele kobiet ma naturalną potrzebę zwierzania się ze swoich marzeń. Jeżeli to robią w swoim kobiecym gronie, to spotyka się to ze zrozumieniem, jest traktowane jako zabawa, prowokuje do pytań. Dla wielu mężczyzn treść fantazji seksualnych kobiet staje się bezpośrednim komunikatem: „Ona tego chce, widocznie jej tego brakuje”. Nie ma zatem sensu zwierzanie się partnerowi, który może wyciągnąć zbyt daleko idące wnioski. Niewiele jest związków, w których ujawnianie treści marzeń nie skłania do ich głębokiego analizowania i jest traktowane jak beztroska zabawa. Mężczyźni są nader wyczuleni i ambicjonalni w sprawach seksu...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Lew-Starowicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / O czym marzą kobiety?