Czytasz dzięki

OANDA Global przejmuje DM TMS

WST
opublikowano: 01-09-2020, 19:40

OANDA Global Corporation, jeden z pionierów handlu walutami w internecie podpisał umowę na nabycie całości udziałów Domu Maklerskiego TMS Brokers.

OANDA Global Corporation zawarła ze spółką zarządzaną przez fundusz PineBridge Investments oraz z akcjonariuszem mniejszościowym przedwstępną umowę dotyczącą nabycia 100 proc. akcji Domu Maklerskiego TMS Brokers S.A. Zamknięcie transakcji uzależnione jest od zgód regulacyjnych KNF – napisano w komunikacie.

Dom Maklerski TMS Brokers  jest najdłużej funkcjonującym domem maklerskim forex na polskim rynku. Marka została powołana ponad 20 lat temu. 

Oanda od 2018 r. znajduje się w rękach CVC Capital Partners, firmy działającej na rynku od 1981 r., która jest światowym liderem w zakresie private equity i posiada 105,1 mld USD aktywów w zarządzaniu oraz 160,3 mld USD zaangażowanych funduszy wraz globalną siecią 23 biur lokalnych: 15 w Europie i obu Amerykach oraz osiem w regionie Azji i Pacyfiku.

Nabycie Domu Maklerskiego TMS Brokers daje ONADA silną obecność na polskim rynku i buduje solidną bazę do rozwoju w krajach bałtyckich, uzupełniając naszą ugruntowaną pozycję w Europie Zachodniej – powiedział Gavin Bambury, CEO OANDA.

Z kolei Marcin Niewiadomski, CEO TMS odnosząc się do transakcji stwierdził, że dzięki tej transakcji TMS wzmocni swoją pozycję w Polsce i krajach bałtyckich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane