Oblicza natury: wystawa prac Joanny Dziduch w Colliers Office Gallery

  • DI
opublikowano: 13-11-2020, 14:30

Dzieła Joanny Dziduch – artystki wszechstronnej, czerpiącej z malarstwa, rzeźby i tkaniny – można obejrzeć w wirtualnej odsłonie Colliers Office Gallery.

Firma doradcza Colliers International od 2015 r. promuje młodych artystów z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Połączeniem między światem sztuki i kulturą biznesu stała się Colliers Office Gallery w budynku Metropolitan. Artyści, których prace zostały wystawione w galerii Colliersa, zyskali szansę dotarcia do publiczności, a widzowie – okazję do obejrzenia i zakupu prezentowanych dzieł.

wystawa prac Joanny Dziduch
materiały prasowe

Przez ponad pięć lat pokazano około 270 prac, a swoją twórczość zaprezentowało ponad 50 artystów podczas 18 wystaw. Od tego roku, w związku z pandemią koronawirusa, firma stworzyła internetową odsłonę Colliers Office Gallery i tym samym udostępniła ją szerszej publiczności.

Kolejną wystawą w wirtualnej galerii jest prezentacja dzieł Joanny Dziduch, artystki wszechstronnej, czerpiącej z wielu dziedzin sztuki, przede wszystkim z malarstwa, rzeźby i tkaniny.

W swoich pracach Joanna Dziduch skupia się na przyrodzie, którą przedstawia z różnych perspektyw. Z jednej strony ukazuje ideę tzw. pierwszej natury, istniejącej bez ingerencji człowieka, z drugiej zaś zwraca uwagę na jego dążenie do podporządkowania sobie świata roślinnego i zwierzęcego.

– Biosfera jest systemem naczyń połączonych, które wzajemnie implikują swoje istnienie, a człowiek jest jej równorzędną częścią. Świadomość poszanowania czynników i istot nieludzkich wiąże się z odpowiedzialnością wobec nich i za nie – tłumaczy Joanna Dziduch.

Jej twórczość wyróżnia się bogactwem materiałów. Artystka wykorzystuje drut stalowy, nici wełniane i syntetyczne, włóczkę, jutę, tiul, siatkę bawełnianą i różnego rodzaju farby malarskie. Joanna Dziduch bawi się kolorem i formą, a uzyskany dzięki tym eksperymentom efekt przywodzi na myśl najpiękniejsze twory natury.

– W Colliers Office Gallery nie tylko prezentujemy prace wszechstronnych artystów, takich jak Joanna Dziduch, lecz także staramy się zwracać uwagę odbiorcy na ważne społecznie tematy. Tym razem jest to człowiek i jego relacja z naturą, która w ostatnim czasie wywołuje wiele refleksji – mówi Katarzyna Dorocińska, dyrektor działu komunikacji i marketingu w Colliers International, inicjatorka Colliers Office Gallery.

praca Joanny Dziduch
materiały prasowe

Prace Joanny Dziduch można obejrzeć pod adresem: https://bit.ly/34CcFSg. Na stronie dostępne jest również archiwum zawierające katalogi i biogramy autorów dotychczasowych wystaw w Colliers Office Gallery.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane