Obligacje Niemiec tanieją

Marek DruśMarek Druś
opublikowano: 2012-06-18 08:28

Wynik wyborów w Grecji spowodował spadek popytu na bezpieczne aktywa. Także obligacje Niemiec, informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

Kontrakty futures na Bundy spadły na krótko do 141,14, czyli o 115 tików, informuje agencja. Potem odbiły do 141,58. Na rynku kasowym rentowność 10-letnich obligacji Niemiec rosła rano nawet o 9 pkt bazowych do 1,544 proc., czyli najwyższej wartości od połowy maja.

Pytani przez Reutersa traderzy nie spodziewają się jednak dłuższego spadku popytu na obligacje Niemiec.

- Pozostajemy sceptyczni co do możliwości większego wzrostu rynku aktywów o większym ryzyku po początkowej reakcji… ostatnio takie wzrosty nie trwały tak długo jak ludzie oczekiwali – powiedział agencji jeden z nich.