Obligatariusze Getbacku piszą do szefa BGŻ BNP Paribas

opublikowano: 04-01-2019, 16:08

Obligatariusze niezabezpieczeni GetBacku piszą do szefów banków. Z Przemysławem Gdańskim, prezesem BGŻ BNP Paribas, nawiązała się nawet korespondencja.

Odpowiedź nie zadowoliła jednak obligatariuszy, którzy ubolewają, że Przemysław Gdański stoi na stanowisku, że straty, poniesione przez inwestorów, są konsekwencją klasycznego ryzyka, a nie przestępczych działań poprzedniego zarządu windykatora oraz współpracujących z nim osób.

"Branża windykacyjna ma się w Polsce dobrze, a GetBack jest na jej tle niechlubnym wyjątkiem. Afera GetBack miała możliwość zaistnieć także dzięki lukom prawnym i określonym zachowaniom innych uczestników systemu finansowego w Polsce. Dlatego też prawie 10.000 Obligatariuszy Indywidualnych to ofiary grupy przestępczej, wykorzystującej w określonym czasie dysfunkcje systemu finansowego w Polsce, a nie ofiary „nadmiernie ryzykownego” biznesu" - podkreślają obligatariusze.

Przemysław Gdański odmówił częściowego umorzenia wierzytelności, o co stara się nowy zarząd GetBacku. 

"Według informacji rynkowych, z licznej grupy banków i TFI będących wierzycielami GetBack, tylko dwa podmioty, w tym i kierowany przez Pana bank, odmawiają  zgody na częściowe umorzenie wierzytelności wobec GetBack. Taka postawa, w naszej ocenie, najprawdopodobniej uniemożliwi Spółce zawarcie transakcji z inwestorem, co w rezultacie spowoduje przyjęcie układu operacyjnego i z dużym prawdopodobieństwem oznaczać  będzie odroczoną  upadłość  Spółki" - dodają obligatariusze.

Całość listu w załączniku

List Obligatariuszy Indywidualnych do Prezesa PG

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu