Obniż koszty finansowania

Materiał partnera cyklu
opublikowano: 29-09-2011, 00:00

Cykl: Produkty finansowe

Koszty finansowania są istotnym ciężarem w działalności większości firm, wpływającym na rentowność prowadzonego biznesu. Nowe rozwiązanie GForce – Gwarancja Handlowa od niedawna oferowane przez Raiffeisen Bank Polska może te koszty znacząco obniżyć, poprawiając jednocześnie płynność przedsiębiorstwa.

GForce to innowacja, która wykorzystuje doskonale znaną gwarancję bankową zabezpieczenia zapłaty. Ale na tym podobieństwa się kończą. Wyjątkowość rozwiązania polega na tym, że beneficjent gwarancji,czyli dostawca, może w każdej chwili z niej skorzystać – dokładnie wtedy, gdy potrzebuje środków finansowych. Nie musi czekać do terminu zapłaty określonego na fakturze. A należy podkreślić, że prawnie wiążąca gwarancja stanowi najlepsze zabezpieczenie płatności. Na stronie internetowej dostawca sprawdza, jaką kwotę otrzyma w danym dniu, i może złożyć dyspozycję uruchomienia płatności. Nie musi podpisywać żadnych umów ani posiadać konta w Raiffeisen Bank Polska.

Z kolei klient Raiffeisen Bank Polska, który w transakcji występuje jako firma kupująca, wystawiając gwarancję swojemu kontrahentowi zyskuje możliwość wynegocjowania z nim kredytu kupieckiego na lepszych warunkach, np. wydłużenia terminu płatności. To w znacznym stopniu może obniżyć zapotrzebowanie kontrahenta na kredyty bankowe, a tym samym obniżyć koszty finansowe. Pewność otrzymania zapłaty, jaką daje gwarancja, zwiększa również skłonność dostawców do udzielania upustów, co w dużym stopniu wpływa na poprawę rentowności prowadzonego biznesu. Dodatkowo bank zadba o uregulowanie płatności na czas, więc firma nie musi pilnować terminów zapłaty za faktury. Oferowanie kontrahentom gwarancji i terminowe regulowanie płatności znakomicie budują wiarygodność firmy.

Warto podkreślić, że rozwiązanie ma postać wyłącznie elektroniczną, a wszystkie procedury obywają się bez jednego papierowego dokumentu. Zlecenie składane jest za pośrednictwem systemu bankowości internetowej. Sama gwarancja ma formę pliku PDF z dodanym podpisem elektronicznym. Po wystawieniu wysyłana jest przez bank za pomocą e-maila na adres internetowy dostawcy. Dostawca w bardzo łatwy sposób może zweryfikować przez internet ważność gwarancji.

Gwarancja Handlowa może być wystawiona na rzecz firmy krajowej, jak i zagranicznej, nie tylko w złotych czy w euro, ale we wszystkich szeroko stosowanych walutach wymienialnych.

GForce — Gwarancja Handlowa to rewolucja w finansach firm i rozwiązanie, które przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa obrotu handlowego. Dostawcy towaru czy usługi gwarantuje natychmiastowąpłynność i pełne bezpieczeństwo zapłaty, zaś odbiorca może zarabiać na upustach, wydłużać terminy płatności i poprawiać pozycję negocjacyjną w rozmowach z kontrahentami. Co nie mniej ważne, to usługa całkowicie elektroniczna, zapewniająca błyskawiczny przepływ informacji pomiędzy kontrahentami a bankiem.

Materiał partnera cyklu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera cyklu

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy