Odbicie za małe, by odrobić straty

Świetne dane z amerykańskiego rynku pracy zachęciły inwestorów do kupowania przecenionych akcji.

Piątkowa sesja na giełdzie nowojorskiej przebiega pod znakiem odrabiania strat z korekty. Po dwóch godzinach handlu S&P500 rośnie o 0,9 proc., Dow Jones zyskuje 0,8 proc., a Nasdaq notuje 1,1-procentową zwyżkę. Inwestorzy z zadowoleniem przyjęli rządowy raport z amerykańskiego rynku pracy. W wrześniu w sektorze pozarolniczym przybyło aż 248 tys. etatów, znacznie więcej od prognoz.

- Dane zostały odczytane pozytywnie. Nie sądzę, żeby one mogły zmienić plany Fedu – komentował dla Bloomberga Jonathan Corpina z funduszu Meridian Equity Partners.

Stopa bezrobocia spadła do zaledwie 5,9 proc., choć rynek spodziewał się, że pozostanie ona na poziomie 6,1 proc. Bezrobotnych za oceanem jest już najmniej od 2008 r. Mimo to wszystko wskazuje na to, że indeks S&P500 zakończy spadkiem drugi tydzień z rzędu. Od szczytu z połowy września wskaźnik osunął się o 2,6 proc., co było związane ze słabymi danymi ze strefy euro, napięciami międzynarodowymi oraz oczekiwaniami na zaostrzenie polityki Rezerwy Federalnej.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane