Odra uruchomi nową linię produkcyjną

Monika Niewinowska
14-05-2002, 00:00

Na terenie zakładów produkcyjnych Przedsiębiorstwa Wyrobów Cukierniczych Odra z Brzegu jeszcze w tym roku ruszy produkcja miazgi sezamowej — podstawowego składnika do produkcji chałwy. Łączna wartość inwestycji wyniesie 2 mln zł.

Zarząd Przedsiębiorstwa Wyrobów Cukierniczych Odra z Brzegu podpisał umowę o współpracy z inwestorem pochodzącym z jednego z krajów Bliskiego Wschodu, którego nazwy zarząd spółki nie chce ujawniać do zakończenia całego procesu negocjacji. Zgodnie z umową, zainwestuje on około 2 mln zł w uruchomienie linii do produkcji miazgi sezamowej.

— Produkcja miazgi sezamowej na miejscu jest znacznie tańsza od zakupu tego surowca za granicą — tłumaczy Czesław Greczyn, wiceprezes i dyrektor produkcyjno-techniczny PWC Odra.

Odra użyczy inwestorowi hal produkcyjnych. Ten z kolei zobowiązał się do dostarczenia kompletnej linii technologicznej. Będzie również sprowadzał sezam do produkcji miazgi.

— Już teraz prowadzimy prace przystosowujące budynki do zainstalowania linii produkcyjnej. Działalność zakładu będzie w pełni zgodna z wszelkimi obowiązującymi na świecie normami, począwszy od jakości, a skończywszy na wpływie na środowisko naturalne — zapewnia Czesław Greczyn.

Trwają jeszcze rozmowy dotyczące szczegółów współpracy między Odrą i zagranicznym inwestorem. Według wstępnych ustaleń, zakład produkujący miazgę sezamową po pewnym okresie użytkowania przejdzie na własność Odry. Nastąpi to prawdopodobnie po siedmiu latach.

Produkcja ma ruszyć na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2002 r.

— Inwestycja miała być ukończona już w połowie roku. Niestety wskutek trudnej sytuacji politycznej na Bliskim Wschodzie nastąpiło opóźnienie jej realizacji. Jesteśmy jednak pewni, że pierwsza partia miazgi sezamowej opuści halę produkcyjną jeszcze w tym roku — przekonuje Czesław Greczyn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Niewinowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Odra uruchomi nową linię produkcyjną