Odwołano salony samochodowe w Wlk. Brytanii i Chorwacji

PAP
opublikowano: 19-03-2009, 20:49

Prestiżowy Międzynarodowy Salon Samochodowy w W.Brytanii, który miał odbyć się w 2010 r., został odwołany, gdyż uczestnicy nie mogli zagwarantować swej obecności z powodu kryzysu gospodarczego - podało w  czwartek Stowarzyszenie Producentów i Sprzedawców Samochodów SMMT.

Stowarzyszenie podjęło decyzję o odwołaniu odbywającego się co dwa lata salonu w 2010 r. z powodu niewielkiej liczby zgłoszeń.

Także Chorwacja poinformowała w czwartek o odwołaniu odbywających się co dwa lata międzynarodowych targów pojazdów transportowych w Zagrzebiu z powodu "bardzo trudnej sytuacji" spowodowanej kryzysem gospodarczym. Targi w Zabrzebiu miały odbyć się w dniach 21-25 kwietnia bieżącego roku, ale swój udział potwierdziło tylko kilkunastu wystawców.

"Globalny kryzys kredytowy wywiera ogromną presję na sektor motoryzacyjny i rodzi tak ogromną niepewność, że zniechęca to wielu producentów do podejmowania zobowiązań dotyczących wydarzeń międzynarodowych" - powiedział dyrektor wykonawczy salonu w Londynie Paul Everitt.

Według chorwackiej agencji Promocija Plus, specjalizującej się w branży samochodowej, sprzedaż samochodów transportowych spadła w Chorwacji w ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku o 50 proc., a cały rynek samochodowy skurczył się w tym czasie o ok. 40 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Odwołano salony samochodowe w Wlk. Brytanii i Chorwacji