Odwróć tabelę, Bioton na czele

opublikowano: 13-03-2019, 22:00

Choć dla akcjonariuszy biotechnologicznej spółki 2018 r. nie był zły (kurs wzrósł o 45 proc.), to eksperci ocenili Bioton tak, jak British Automotive Holding, firmę, której notowania załamały się w minionym roku i spadły o 84 proc.

To jednak nie zmiana kursu, ale to, jak postrzegane są m.in. kompetencje zarządu, perspektywy i relacje z inwestorami decyduje o pozycji w rankingu. W Biotonie szwankuje przede wszystkim komunikacja z rynkiem — pod tym względem w WIG20, mWIG40 i sWIG80 nikt nie jest tak słaby. BAH zajął natomiast przedostatnie miejsce w kategorii „sukces”, bo miniony rok był dla spółki porażką — ze współpracy importerskiej z firmą zdecydował się wycofać Land Rover i Jaguar.

Według analityków, maklerów i doradców, miniony rok był fatalny dla zamieszanych w sprawę GetBacku: Idea Banku, Altusa i Getin Noble Banku, nisko oceniony został również Skarbiec Holding, gdzie doszło do zmian kadrowych i właścicielskich.

W ostatniej dziesiątce rankingu znalazły się także budowlane: Elektrobudowa i Trakcja oraz PZ Cormay i PCM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane