Czytasz dzięki

Odwróć tabelę, Bioton na czele

opublikowano: 13-03-2019, 22:00

Choć dla akcjonariuszy biotechnologicznej spółki 2018 r. nie był zły (kurs wzrósł o 45 proc.), to eksperci ocenili Bioton tak, jak British Automotive Holding, firmę, której notowania załamały się w minionym roku i spadły o 84 proc.

To jednak nie zmiana kursu, ale to, jak postrzegane są m.in. kompetencje zarządu, perspektywy i relacje z inwestorami decyduje o pozycji w rankingu. W Biotonie szwankuje przede wszystkim komunikacja z rynkiem — pod tym względem w WIG20, mWIG40 i sWIG80 nikt nie jest tak słaby. BAH zajął natomiast przedostatnie miejsce w kategorii „sukces”, bo miniony rok był dla spółki porażką — ze współpracy importerskiej z firmą zdecydował się wycofać Land Rover i Jaguar.

Według analityków, maklerów i doradców, miniony rok był fatalny dla zamieszanych w sprawę GetBacku: Idea Banku, Altusa i Getin Noble Banku, nisko oceniony został również Skarbiec Holding, gdzie doszło do zmian kadrowych i właścicielskich.

W ostatniej dziesiątce rankingu znalazły się także budowlane: Elektrobudowa i Trakcja oraz PZ Cormay i PCM.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu