Odzieżowa spółka pozwała prezydenta USA

opublikowano: 08-12-2017, 11:30
aktualizacja: 08-12-2017, 11:32

Patagonia Inc. pozwała prezydenta Donalda Trumpa za decyzję o zmniejszeniu obszaru parku narodowego Bears Ears w stanie Utah.

Patagonia Inc. twierdzi, że decyzja prezydenta Trumpa z 4 grudnia o zmniejszeniu obszaru parku z 1,4 mln akrów do zaledwie ok. 220 tys. akrów jest nadużyciem władzy i naruszenia prawa z 1906 roku.

Zobacz więcej

Donald Trump

REUTERS_Kevin Lamarque_Forum

Prezydent Barack Obama ogłosił utworzenie parku narodowego Bears Ears w grudniu 2016 roku.

Patagonia Inc., specjalizująca się w odzieży i sprzęcie dla turystów, została założona w 1973 roku przez alpinistkę Yvon Chouinard. Spółka aktywnie działa w obszarze ochrony przyrody, przeznacza stale 1 proc. swojej sprzedaży lub 10 proc. zysków, w zależności od tego, która kwota jest wyższa, na wsparcie grup zabiegających o ochronę środowiska.

W pozwie Patagonia Inc. podkreśla, że dotychczas żaden prezydent nie odwracał decyzji swojego poprzednika w sprawie stworzenia parku narodowego przez tak radykalne zmniejszenie objętego ochroną obszaru. Spółka domaga się od sądu zablokowania decyzji prezydenta Trumpa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu