OF radzi: Obserwuj akcje Orlenu

OF
20-05-2009, 10:00

Analitycy Open Finance radzą obserwować w środę kurs PKN-u Orlen. Oto uzasadnienie ich wyboru: 

PKN Orlen - wzrost ceny akcji spółki paliwowej w ciągu dwóch ostatnich sesji wyniósł łącznie 8,5 proc., dzięki czemu kurs dotarł do górnej bariery leżącej w okolicy 29,5 PLN za akcję. Najbliższy opór wyznaczają wierzchołki z listopada 2008r. We wtorek po otwarciu z notowań luką hossy cena zbliżyła się do tych poziomów, a wskaźnik MACD, który kilkukrotnie zmieniał wskazania w ciągu ostatniego miesiąca, tym razem dał sygnał kupna. Byki stosunkowo łatwo przedarły się powyżej średniej z 200 sesji wyznaczającej długoterminowy trend spadkowy i optymizmu nie zdołały zburzyć nawet słabe wyniki finansowe oraz obniżenie ratingu przez agencję Moody's. Pierwszym poziomem wsparcia w przypadku realizacji zysków jest okolica 25 PLN za akcję.

OF radzi: Obserwuj akcje OrlenuOF radzi: Obserwuj akcje Orlenu

Poinformowali przed sesją: 

Swarzędz - likwidator spółki przystąpił do sprzedaży należących do niej nieruchomości. Przetargi odbędą się 24 czerwca.

Interferie - spółka zapłaci 2,55 mln PLN netto za projekt rozbiórki i odbudowy nowego hotelu i centrum konferencyjnego w Świnoujściu. Projekty mają być gotowe do listopada.

BBI Development - spółka prowadzi rozmowy z poznańskim deweloperem na temat wspólnej inwestycji w obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy w Poznaniu. BBI chce się skupić na projektach stołecznych.

Stalprodukt - zarząd zaproponował radzie nadzorczej przeznaczenie na wypłatę dywidendy 53,2 mln PLN, co daje 8 PLN na akcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OF

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / OF radzi: Obserwuj akcje Orlenu