OF: sWIG80 stracił niemal połowę wartości

Open Finance
23-06-2008, 09:44

 

sWIG80 - małe spółki od lipca 2007 r. są traktowane przez inwestorów po macoszemu, co sprawiło, że wartość indeksu sWIG80 spadła od tamtego czasu z ponad 21 tys. pkt. niemal o połowę.

Ostatnio na wykresie obserwowaliśmy wybicie dołem z trójkąta tworzącego się w pierwszej połowie roku i ustalenie nowych minimów poniżej 12 tys. pkt. Trudno w tak silnym trendzie spadkowym wyznaczyć zasięg przeceny, ale dobrym znakiem dla posiadaczy akcji są malejące systematycznie obroty sugerujące wyczerpywanie się podaży.

Najbliższym wsparciem powinien być poziom dołka z listopada 2006 r. na wysokości ok. 11 500 pkt., a krótkoterminowy opór znajduje się w okolicy 12 200 pkt. Sygnałem kupna akcji małych spółek będzie znalezienie się kursu powyżej  średniej z 50 sesji, który obecnie znajduje się na wysokości 12 900 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Open Finance

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / OF: sWIG80 stracił niemal połowę wartości