OFE: cena w wezwaniu na Polenergię za niska

  • DI
opublikowano: 12-02-2021, 20:04

Trzy OFE poinformowały, że nie sprzedadzą w wezwaniu akcji Polenergii nawet po podwyższonej cenie.

6 listopada ubiegłego roku BIF IV Europe Holdings Limited i Mansa Investments ogłosili wezwanie na 48,36 proc. akcji Polenergii w celu celu osiągnięcia 100 proc. w kapitale i wycofania spółki z giełdy. Oferowali wówczas 47 zł za każdą akcję. 5 lutego podwyższyli cenę w wezwaniu do 63 zł.

W piątek, 12 lutego, zarząd Polenergii poinformował o otrzymaniu oświadczenia, w którym Aviva Otwarty Fundusz Emerytalny Aviva Santander, Generali Otwarty Fundusz Emerytalny i Nationale-Nederlanden Otwarty Fundusz Emerytalny wskazały, że cena zaproponowana w wezwaniu „nie odzwierciedla wartości godziwej” Polenergii.

- W związku z powyższym, każdy z Funduszy z osobna oświadczył wobec BIF IV Europe Holdings Limited oraz Mansa Investments sp. z o.o. i zobowiązał się wobec pozostałych Funduszy, że nie sprzeda akcji Emitenta w Wezwaniu po cenie 63 zł za akcję – głosi komunikat.

Na GPW akcje Polenergii taniały w piątek o 0,3 proc. do 62,60 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane