Oferta Lukasa jest kompleksowa

Urszula Chojnacka
opublikowano: 13-04-2001, 00:00

Oferta Lukasa jest kompleksowa

Lukas, największy krajowy pośrednik kredytowy, proponuje klientom trzy rodzaje pożyczek z czterech oferowanych przez pośredników: kredyty ratalne i gotówkowe oraz pożyczki na auta. Na razie spółka nie ma w ofercie kredytów mieszkaniowych.

Klienci, którzy chcą skorzystać z usług wrocławskiego Lukasa mają do wyboru trzy rodzaje kredytów: ratalny, gotówkowy i samochodowy.

Pożyczka gotówkowa

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego, jaką klient może otrzymać w Lukasie wynosi 16 tys. zł. Oprocentowanie w skali roku waha się od 20,50 do 25,75 proc. Kredytobiorca ma maksymalnie trzy lata na spłatę długu. Klient ma możliwość otrzymania pożyczki już w ciągu 15 minut, a najpóźniej następnego dnia od złożenia wniosku. Możliwe jest także podpisanie umowy w domu. Firma nie wymaga weksla ani poręczycieli, klient musi jednak legitymować się dochodami minimum 650 zł miesięcznie brutto.

Kredyt ratalny

Pożyczka ratalna zaciągnięta w Lukasie może być przeznaczona na zakup sprzętu AGD, RTV, mebli, sprzętu sportowego, artykułów budowlanych i remontowych, itp. oraz na usługi, m.in. lekarskie, dentystyczne i turystyczne. Minimalny okres, na jaki można zaciągnąć kredyt, wynosi trzy miesiące, maksymalny — 2 lata. Firma udziela pożyczek od 50 zł do 10 tys. zł, ale kredyt nie może przekroczyć 6,5-krotności miesięcznych dochodów brutto kredytobiorcy. Klient musi też przy zakupie dokonać wpłaty własnej, wysokości co najmniej 10 proc. ceny detalicznej produktu czy usługi. Osoby, które korzystały już z usług Lukasa mogą uzyskać kredyt ratalny okazując jedynie dowód osobisty i nie wpłacając pierwszej wpłaty. Oprocentowanie pożyczek ratalnych waha się od 18,50 do 25,75 proc.

Na samochód

Lukas oferuje kredyt do 100 proc. wartości auta w przypadku kupna nowego samochodu, a dla auta starego — do 90 proc. Wysokość pożyczki nie może jednak przekroczyć 15-krotnych miesięcznych dochodów brutto. W przypadku, gdy wpłata własna klienta wynosi powyżej 30 proc., bank nie wymaga zaświadczeń o dochodach. Kredyt na nowe auta oraz na te, których wiek nie przekracza czterech lat, klient może spłacać maksymalnie przez sześć lat, natomiast pożyczkę na starsze auto — najwyżej przez pięć lat. Oprocentowanie kredytu dla nowych aut waha się od 18,90 do 22,50, a w przypadku używanych samochodów wynosi od 19,50 do 25,50.

Lukas oferuje też pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych PZU, który obejmuje AC, OC, NNW i Zieloną Kartę.

Wymagane dokumenty

Standardowo wymaganymi przez Lukasa dokumentami są: dowód osobisty i drugi dokument tożsamości oraz zaświadczenie o okresie zatrudnienia i o zarobkach z ostatnich trzech miesięcy. Emeryci i renciści muszą przedstawić ostatni odcinek emerytury (renty), osoby prowadzące działalność gospodarczą — kserokopię wpisu do ewidencji działalności gospodarczej i kserokopię wpłaty składek ZUS z ostatnich trzech miesięcy, a klienci mający gospodarstwo rolne — zaświadczenie z urzędu gminy o posiadaniu gospodarstwa i kserokopię ostatniego dowodu opłacenia składki KRUS lub podatku rolnego.

Wszystkie kredyty udzielane przez Lukasa można ubezpieczyć na wypadek śmierci kredytobiorcy albo całkowitej lub częściowej utraty zdolności do pracy.

Urszula Chojnacka

u.chojnacka@pb.pl tel. (022) 611-62-27

Programy lojalnoŚciowe

Lukas ogłasza konkurs i oferuje kartę na zakupy

Do końca maja zaciągając pożyczkę gotówkową w Lukasie można wziąć udział w konkursie, który umożliwia wygranie dodatkowej gotówki. Firma reklamuje swój produkt na plakatach, na których widoczny jest stos dwuzłotówek. Klienci muszą zgadnąć, jak suma jest widoczna na plakacie. Osoba, która będzie najbliższa trafnej odpowiedzi, wygra 10 tys. zł brutto, a kolejne dwie odpowiednio 5 i 2 tys. zł. Następnych dwudziestu kredytobiorców może liczyć na umorzenie odsetek od zaciąganej pożyczki. W promocji mogą uczestniczyć zarówno osoby, które korzystały już z usług wrocławskiego pośrednika, jak również te, które jeszcze tego nie robiły.

Lukas oprócz kredytów ratalnych, gotówkowych i samochodowych oferuje swoim klientom także specjalną kartę. Jest ona połączeniem karty kredytowej, mikroprocesorowej i lojalnościowej związanej z siecią handlową.

Karta umożliwia właścicielowi zakup wielokrotny lub zakup większej liczby towarów na kredyt w wybranych placówkach handlowych. Klient może wybrać, w ilu ratach i w jakim okresie spłaca pożyczkę. W przeciwieństwie do tradycyjnej sprzedaży ratalnej, która obejmuje głównie sprzęt AGD, RTV, meble, itp. w tym przypadku klient może zapłacić kartą za wszystkie produkty dostępne w danym sklepie, także za artykuły spożywcze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Chojnacka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Oferta Lukasa jest kompleksowa