Oferta publiczna Etosu została zawieszona

KZ, ISBNews, JAG
06-05-2015, 12:05

Fundusz Abris zawiesił ofertę publiczną spółki Etos, właściciela marki Diverse.

"Decyzja o zawieszeniu oferty jest następstwem zwiększonej niepewności co do rozwoju sytuacji na rynku odzieżowym w segmencie casual w Polsce w 2015 r., (m.in. ze względu na działania podejmowane przez konkurentów spółki Etos), co z kolei może mieć istotny bezpośredni lub pośredni wpływ na działalność i wyniki finansowe spółki Etos" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie podjęto decyzję o niewskazywaniu nowych terminów oferty publicznej, które zostaną ustalone później, podano także.

"Oferta publiczna będzie przeprowadzana zgodnie z nowym harmonogramem, po zatwierdzeniu przez KNF i opublikowaniu aneksu wprowadzającego odpowiednie zmiany do prospektu" - napisano także w materiale.

W poniedziałek w "PB" w artykule "Abris może mieć problem ze sprzedażą Etosu" zarządzający funduszami inwestycyjnymi oceniali, że choć Diverse to silna marka, to plany rozwoju firmy są zbyt agresywne, a więc obarczone sporym ryzykiem. Dyskonto w wycenie należy się inwestorom również dlatego, że Etos ginie w gąszczu spółek odzieżowych z GPW i tylko atrakcyjna cena akcji będzie w stanie zachęcić do inwestycji — dodawali eksperci, którzy podkreślali, że w wycenie potrzebne jest duże dyskonto. Wielu zarządzających w ogóle nie jest zainteresowanych kupnem walorów kandydata do debiutu giełdowego.

Pod koniec kwietnia Etos zredukował liczbę akcji w ofercie publicznej do 8,92 mln (z planowanych początkowo do 13,51 mln akcji). Cena maksymalna została ustalona na 17,5 zł za akcję.

27 kwietnia Etos rozpoczął ofertę publiczną akcji sprzedawanych przez Milano Holdings S.à r.l. - spółkę funduszu Abris CEE Mid-Market Fund LP. Debiut na GPW był spodziewany 22 maja.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, ISBNews, JAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Oferta publiczna Etosu została zawieszona