Ogród Zimowy i dobre postanowienia

opublikowano: 11-01-2018, 22:00

W Krakowie powstanie wyjątkowa przestrzeń — Ogród Zimowy ArcelorMittal. Na odwiedzających czekać będzie m.in. wystawa roślin oczyszczających powietrze.

Podczas imprezy Ogród Zimowy ArcelorMittal, która odbędzie się 13 i 14 stycznia 2018 r. przed Nowohuckim Centrum Kultury, będzie można złożyć noworoczne dobre postanowienia i w zamian otrzymać rośliny, które pomogą się pozbyć szkodliwych substancji z powietrza, a także wziąć udział w warsztatach z tworzenia ogrodów w szkle, upcyklingu i zdrowego żywienia. Akcja ma zwrócić uwagę na wpływ, jaki mamy na otaczające nas środowisko oraz na to, co możemy robić, by eliminować negatywne skutki zanieczyszczonego powietrza. Główną atrakcją ogrodu będzie wystawa roślin oczyszczających powietrze przygotowana przez florystów z Floral Academy. Wśród roślin pojawią się: dracena, anturium uprawne, zielistka Sternberga, skrzydłokwiat i złotowiec rekomendowane przez NASA jako te, które najskuteczniej walczą z zanieczyszczeniami. Floryści przez dwa dni będą doradzali, jakie gatunki najlepiej się sprawdzą w mieszkaniu i jak należy o nie dbać. Natomiast warsztaty z tworzenia ogrodów w szkle poprowadzibloger Wojciech Wardecki. Będzie można je tworzyć przy wykorzystaniu mchów i paproci, które także świetnie oczyszczają powietrze. Osoby, które chcą się dowiedzieć więcej o roli diety w walce ze smogiem, mogą się wybrać na spotkanie z ekspertkami z portalu edukacjazywieniowa.pl. Opowiedzą m.in. o żywności bogatej w przeciwutleniacze i inne substancje bioaktywne i o tym, czego należy unikać. Dla najmłodszych organizator przygotował animacje i zabawy oraz warsztaty z upcyklingu, podczas których dzieci będą tworzyły opaski z butelek PET. Każdy, kto zdecyduje się podjąć noworoczne postanowienie wpływające pozytywnie na środowisko naturalne, otrzyma roślinkę oczyszczającą powietrze, która ma przypominać o tym zobowiązaniu. Może chodzić np. o segregowanie śmieci, wybieranie komunikacji miejskiej zamiast samochodu, korzystanie z roweru, rezygnację z toreb foliowych podczas zakupów. Noworoczne dobre postanowienia należy opublikować na fanpage’u ArcelorMittal Poland na Facebooku z hasztagiem #dobrepostanowienia. Twórcy trzech najlepszych, najbardziej kreatywnie opisanych postanowień, wygrają aparat Instax Mini. Postanowienia będzie można również zapisać na specjalnie utworzonej ścianie w namiocie ogrodu. Zapisy na warsztaty: https://zimowyogrod.evenea.pl. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu