Okawa: nadpodaż LNG utrzyma się do połowy roku

opublikowano: 04-02-2020, 13:45

Hitoshi Okawa z japońskiej firmy naftowej Inpex uważa, że nadpodaż skroplonego gazu ziemnego (LNG) na globalnym rynku zakończy się w połowie roku. Potem zmniejszy się dzięki rosnącemu popytowi w Indiach i krajach Azji południowo-wschodniej, pisze Reuters.

Cena LNG jest rekordowo niska z powodu niskiego popytu powodowanego przez cieplejszą niż zwykle zimę i osłabienie azjatyckich gospodarek wojną handlową USA z Chinami.

- W tym momencie jest pewna nadpodaż. Będzie to trwało do połowy roku – powiedział Okawa, szef Inpeksu w Australii, podczas konferencji we Florencji.  

Epidemia koronawirusa wywołała obawy o popyt na LNG w chińskim przemyśle, który generuje ok. 60-70 proc. całkowitego popytu na skroplony gaz ziemny w Chinach. Okawa podkreślił, że choć można spodziewać się negatywnego wpływu epidemii na popyt, to wciąż jest bardzo trudno oszacować, jak duży będzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane