Okiem specjalisty Obniżenie kosztów i standaryzacja

DCZ
opublikowano: 30-11-2009, 00:00

Ireneusz Anoszczenko

dyrektor sprzedaży i marketingu ADP Polska (outsourcing kadrowo-płacowy)

W Belgii z outsourcingu kadro-wo-płacowego korzysta niemal 80 proc. firm, a we Francji około 40 proc. W Polsce, wyłączając firmy kilkuosobowe, tylko około 5 proc. przedsiębiorstw. Ale rośnie zainteresowanie tymi usługami także małych i średnich firm.

Przedsiębiorstwa, które zleciły te procesy wyspecjalizowanym dostawcom, w krótkim czasie odnotowują obniżenie kosztów. Z naszych obserwacji wynika, że na polskim rynku te oszczędności wynoszą 15-25 proc. Na podstawie badania firmy Gartner z 2007 r. i naszych doświadczeń mogę powiedzieć, że inne istotne korzyści z outsourcingu kadrowo-płacowego to usprawnienie procesów w firmie i możliwość skupienia się na głównej działalności. Li- czy się też ograniczenie ryzyka związanego z błędami w naliczaniu płac i przeniesienie odpowiedzialności za nie na firmę zewnętrzną. Outsourcing pomaga nie tylko w czasie koniunktury, ale przede wszystkim wtedy, gdy każdą złotówkę trzeba oglądać dwa razy. Pozwala również na standaryzację procesów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu