Olsztyńska Alfa sprzedana

[ADO]
opublikowano: 13-03-2012, 00:00

GALERIE HANDLOWE

5 marca 2012 r. sprzedano galerię handlowo-rozrywkową Alfa Centrum w Olsztynie należącą do Funduszu Rynku Nieruchomości FIZ oraz Arka BZ WBK Funduszu Rynku Nieruchomości 2 FIZ.

Nabywcą była spółka celowa, działająca w ramach grupy związanej z brytyjskim funduszem Rockspring Property Investment Managers. Zakup obiektu kosztował ją 84 mln euro.

Galeria zajmuje łącznie 46 tys. mkw., w tym ponad 24 tys. mkw. to powierzchnia handlowa. Budynek, który znajduje się przy jednej z głównych ulic Olsztyna, ma pięć kondygnacji: dwa poziomy parkingów podziemnych, parter i piętro przeznaczone na handel i usługi oraz drugie piętro, na którym znajduje się kino.

Centrum jest w pełni wynajęte przez około 120 firm. Sprzedaż obiektu jest związana z likwidacją portfela rynku nieruchomości pierwszego funduszu nieruchomości BZ WBK TFI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [ADO]

Polecane