Onet.pl rozpoczyna współpracę z Moneybookers

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 17-11-2006, 14:54

Potrzebujesz przesłać pieniądze, za granicę, do rodziny lub kontrahenta biznesowego bez ponoszenia wysokich opłat, w czasie rzeczywistym? Planujesz zrobić świąteczne zakupy w jednym z miliona sklepów internetowych na świecie, bez konieczności ujawniania swoich danych z karty kredytowej?

Potrzebujesz przesłać pieniądze, za granicę, do rodziny lub kontrahenta biznesowego bez ponoszenia wysokich opłat, w czasie rzeczywistym? Planujesz zrobić świąteczne zakupy w jednym z miliona sklepów internetowych na świecie, bez konieczności ujawniania swoich danych z karty kredytowej?

Dzięki podpisanej umowie pomiędzy Moneybookers i Onet.pl, polscy internauci mogą w pełni korzystać z wygodnych, bezpiecznych oraz tanich usług finansowych, oferowanych w ramach tzw. elektronicznego portfela: płatności on-line w kraju i za granicą oraz przelewów międzynarodowych. I to wszystko przy wykorzystaniu tylko i wyłącznie emaila.

W celu skorzystania z usługi, należy zarejestrować się, a następnie zasilić e-portfel pieniędzmi.

Moneybookers to jeden ze światowych liderów usług płatności on-line, działający na 35 rynkach od 2001 roku, z którego usług korzysta ponad 2,3 mln klientów na całym świecie. Dotychczas elektroniczny portfel Moneybookers, został wdrożony w ponad 2200 sklepów na całym świecie, przede wszystkim ze względu na łatwą i szybką integrację, a także bardzo niskie koszty obsługi transakcji. Dodatkową zaletą dla sklepów jest, dostępna bez dodatkowych opłat, usługa no-charge back (gwarancja zapłaty), a także natychmiastowy dostęp do przelanych środków. Popularność tej usługi na rynkach zagranicznych, jest zapowiedzią dużego zainteresowania także wśród polskich e-sklepów.

O przewadze rozwiązania Moneybookers nad dotychczas dostępnymi w naszym kraju, zarówno on-line jak i off-line, świadczą m.in.: bardzo niskie opłaty (1% kwoty przelewu, ale nie więcej niż 0,50 Euro), bezpieczeństwo transakcji (odbiorca, bez względu czy jest to sklep, czy osoba prywatna widzi tylko email nadawcy, dzięki czemu nie ma konieczności podawania poufnych informacji z karty kredytowej), szybkość działania (realizacja płatności w czasie rzeczywistym), a także wygoda (wystarczy wysłać płatność na konto email odbiorcy, co eliminuje trudności związane z wypełnianiem skomplikowanych formularzy przekazów bankowych oraz niewygodę wysyłania i deponowania czeków).

To co wyróżnia tą usługę w stosunku do dotychczasowego, jedynego konkurenta on-line na rynku polskim – systemu Paypal – to fakt, że Moneybookers oferuje od razu pełną funkcjonalność. Dzięki temu polscy użytkownicy mają możliwość realizacji płatności on-line nie tylko do sklepu, ale także pomiędzy sobą. Dodatkowo, aby zasilić swój elektroniczny portfel nie trzeba ograniczać się jedynie do karty kredytowej. W przypadku Moneybookers, do dyspozycji jest praktycznie pełna gama lokalnych metod zasileń: przelew bankowy, karta kredytowa, czek, a w bliskiej przyszłości także natychmiastowe transfery, np. mTransfer.

Porównanie Moneybookers z innymi sposobami przekazów pieniężnych:

Bank przelew

Czek

Moneybookers

Czas trwania

2-5 dni

3-12 dni

CZAS RZECZYWISTY

Koszt - przekaz krajowy

do € 5

do € 5 + oplata pocztowa

1%, ale maksymalnie € 0,50

Koszt - przekaz międzynarodowy

do € 30

do € 30 + opłata pocztowa

1%, ale maksymalnie € 0,50

Wymagane dane:

Nazwisko, numer konta, nazwa banku, kod rodzaju i/lub SWIFT/IBAN

Nazwisko i adres pocztowy

TYLKO EMAIL

Natychmiastowe zakupy internetowe

Nie

Nie

Tak

Bezpieczeństwo

Dostarczenie informacji dotyczących banku może prowadzić do nieautoryzowanego obciążenia konta

Ryzyko podrobienia czeku

należy trzymać informacje finansowe w bezpiecznym miejscu

Normowana instytucja finansowa?

Tak

Tak

Taknormowane przez FSA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Onet.pl rozpoczyna współpracę z Moneybookers