Opcje zmian w e-usłudze

opublikowano: 19-03-2019, 22:00

W zeznaniach przygotowanych automatycznie w systemie Twój e-PIT nie będzie wskazana żadna organizacja pożytku publicznego (OOP), jeżeli rok wcześniej podatnik nie przekazał datku takiemu podmiotowi.

Resort finansów wyjaśnia, że to nie pozbawia nikogo prawa do przekazania 1 proc. podatku. Wystarczy zalogować się na stronie portalu podatkowego do aplikacji Twój e-PIT i uzupełnić zeznanie przygotowane w tym systemie. Informacje o przekazaniu 1 proc. podatku na rzecz OPP będą widoczne na głównym ekranie usługi. Aby wskazać numer Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) wybranej organizacji, podatnik musi kliknąć opcję:

„Wybieram Organizację Pożytku Publicznego". Nie ma też żadnego problemu, jeśli podatnik chce wskazać inną organizację niż ta, której przekazał 1 proc. PIT w rozliczeniu za 2017 r. Opcja zmiany też jest widoczna w usłudze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu