OPEC rozważy obniżkę wydobycia ropy w 2019 roku

opublikowano: 07-11-2018, 15:36

OPEC zasygnalizował, że rozważy powrót polityki redukcji wydobycia w przyszłym roku.

- Wiadomość o OPEC brzmi: zapnijcie pasy – powiedział Bob McNally, szef firmy konsultingowej Rapidan Energy Advisors z Waszyngtonu.

Jego zdaniem, po tym jak kartel „wcisnął pedał do podłogi” zwiększając wydobycie wcześniej w tym roku obecnie „momentalnie wcisnął całkiem mocno hamulec i mówi o zmniejszeniu produkcji”. 

Uczestnicy spotkania ministrów OPEC i sojuszników kartelu w Abu Zabi ujawnili, że rozważano podczas niego różne scenariusze, także cięcie wydobycia w przyszłym roku. Niektórzy członkowie kartalu wskazywali na rosnące zapasy ropy.

Ropa tanieje w ostatnim czasie w związku z obawami spowolnienia globalnej gospodarki w przyszłym roku. Ropa Brent ze styczniowych kontraktów jest o 15 proc. niżej notowana niż na początku października, kiedy kurs baryłki osiągnął czteroletnie maksimum.  OPEC rozważy obniżkę wydobycia ropy w 2019 roku
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane