Open Finance: Obserwuj akcje CEZ i Grupy Lotos

Open Finance
opublikowano: 18-01-2008, 09:33

Analitycy Open Finance zalecają zwrócenie uwagi na notowania czeskiego koncernu energetycznego CEZ i polskiego koncernu naftowego Grupa Lotos.

CEZ - biorąc pod uwagę zasięg ostatniego załamania na GPW czeska spółka radziła sobie w tym czasie relatywnie dobrze. Kurs zatrzymał się na linii wsparcia trendu wzrostowego i formalnie ciągle w nim pozostaje. Co więcej RSI wygenerował sygnał kupna, a MACD pokazuje spore wyprzedanie walorów spółki, więc można liczyć na powrót do wzrostów. Pewnym zmartwieniem może być wysoki poziom jak na spółkę energetyczną wskaźnika C/Z, który obecnie wynosi 21.

Lotos - spółce nie udało się obronić na poziomie 40,00 PLN, ale znacznie silniejszym wsparciem jest 38,30 PLN, czyli dołek z marca ubiegłego roku. Ten poziom jest dolną linią ograniczającą trend boczny, w którym wykres spółki porusza się od ponad dwóch lat. Ponieważ wskaźniki MACD i RSI pokazują spore wyprzedanie walorów spółki, jest duża szansa, że nie spadnie poniżej wspomnianego wsparcia, nawet jeśli ropa będzie dalej taniała.

picturegallery.135d1ee1-c191-4f7d-9f5e-bc3e0419e07a

POINFORMOWALI PRZED SESJĄ:

Polimer - Mostostal - zawarł transakcje na opcjach walutowych o wartości 10 mln EUR w celu zabezpieczenia się przed ryzykiem kursowym. Łączna wartość zawartych transakcji w ostatnich 12 miesiącach to 35,7 mln EUR.

Pekao SA - osoba zobowiązana kupiła 7.820 akcji spółki po cenie 123,06 PLN.

LC Corp - spółka zależna nabyła grunt w Katowicach o powierzchni 1 ha za cenę 80 mln PLN.

Monnari - podwyższyło prognozę wyników na 2007 rok. Zysk netto oszacowano na 17,2 mln PLN, przy wcześniej oczekiwanych 15,2 mln PLN.

Artman - założył spółkę zależną na Litwie, która będzie się zajmowała sprzedażą ubrań marki House.

Nafta - zawarła umowę z Polimer - Mostostal na wykonanie konstrukcji kanałów spalin dla elektrowni w Połańcu. Wartość robót ustalono na 5,6 mln PLN.

Pamapol - członek rady nadzorczej kupił 7.820 akcji spółki po cenie 14,85 PLN za jedną.

TU Europa - zawarła umowę z jednym z banków dotyczącą ubezpieczenia jego klientów. Nazwa banku, ani prognozowany przychód z powyższej umowy nie zostały podane.


Łukasz Mickiewicz, analityk Open Finance

picturegallery.135d1ee1-c191-4f7d-9f5e-bc3e0419e07a

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Open Finance

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Open Finance: Obserwuj akcje CEZ i Grupy Lotos