Open Finance: Obserwuj akcje PKO BP i Prokomu

Open Finance
opublikowano: 07-03-2008, 09:48

 

PKO BP - od styczniowych spadków kurs banku porusza się w trendzie bocznym ograniczonym poziomami 41,00 PLN i 47,00 PLN. Ponieważ na ostatnich sesjach odbił się od dolnej granicy tego kanału jest szansa na wzrosty w okolice 47 PLN. Będzie to w dużej mierze zależało od nastrojów na Wall Street, które w przypadku sektora finansowego nie są najlepsze. Wskaźniki MACD i RSI są dosyć neutralne i nie sugerują w którą stronę możemy spodziewać się wybicia
z tej bazy.

Prokom - na ostatnich dwóch sesjach kurs odreagował wcześniejsze spadki i wrócił do silnego oporu na poziomie 125 PLN (wyznaczonego przez wrześniowe dołki). Ponieważ wzrostom towarzyszyły niewielkie obroty raczej nie zostanie przekroczony (w cenach zamknięcia), a kurs powróci do trendu spadkowego, na który wskazuje sygnał sprzedaży MACD.

POINFORMOWALI PRZED SESJĄ:

MOL - wstępne wyniki finansowe pokazały przychody w czwartym kwartale na poziomie równowartości 10,6 mld PLN (wzrost o 25 proc.), a zysk netto o równowartości 1,27 mld PLN (wzrost o 317 proc.). W całym 2007 roku przychody spadły w porównaniu z ubiegłym rokiem o 10 proc., a zysk netto zmniejszył się o 23 proc.

Bioton - Prokom Investments odwołał wiceprezesa zarządu Piotra Wielesika, który pełnił również funkcję dyrektora finansowego. To drugie stanowisko obejmie dotychczasowy zastępca dyrektora finansowego, Adam Polonek.

GTC - członek rady nadzorczej kupił 36.532 akcje spółki po cenie 32 PLN za jedną.

TVN - insider kupił 26.190 akcji spółki po cenie 9,58 PLN za sztukę.

PFG - agencja Fitch obniżyła rating dla spółki do poziomu BB(pol) z BB+(pol) z perspektywą stabilną.

Paged - fundusze Millenium TFI ograniczyły zaangażowanie w spółkę do poziomu 11 proc. (wcześniej posiadały 14,4 proc.).

LC Corp - przewodniczący rady nadzorczej, jej dwaj członkowie oraz wiceprezes zarządu kupili w ramach programu opcji menedżerskich odpowiednio 14.000, 6.000, 10.000, 15.000 akcji po cenie 1 PLN za sztukę.


Łukasz Mickiewicz, analityk Open Finance

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Open Finance

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Ceny , Cena , Rada

Puls Biznesu

Inne / Open Finance: Obserwuj akcje PKO BP i Prokomu