Open Season z pozytywnym wynikiem

Barbara Warpechowska
opublikowano: 02-11-2017, 22:00

Promotorzy projektu Baltic Pipe, operatorzy polskiego i duńskiego systemu przesyłowego Gaz-System i Energinet, zaprosili uczestników rynku do wzięcia udziału w Procedurze Open Season, która umożliwia im złożenie wiążących ofert na przepustowość w ramachrozpatrywanego połączenia z Norwegii do Danii i Polski. Druga i ostateczna faza procedury potwierdziła zainteresowanie rynku. Uczestnicy przedłożyli wiążące oferty zobowiązujące do zawarcia 15-letnich umów na przesył gazu z Morza Północnego przez Danię do Polski.

Następnie, zgodnie z wymaganiami krajowych urzędów regulacji energetyki (URE i DERA), do 30 listopada przeprowadzony zostanie przez każdego z operatorów tzw. test ekonomiczny. Umowy przesyłowe w ramach Procedury Open Season 2017 powinny zostać zawarte najpóźniejdo końca stycznia 2018 r. Ostateczna decyzja inwestycyjna, która zostanie podjęta w 2018 r., zależy m.in. od spełnienia warunków określonych w umowach przesyłowych. W Danii wymaga uzyskania zgody ministra energii i klimatu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Open Season z pozytywnym wynikiem