Opolska trójka mocno w górę

KZ
opublikowano: 28-10-2013, 10:02

Notowania trzech budowlanych spółek, zaangażowanych w projekt budowy bloków energetycznych w Opolu, są w czołówce poniedziałkowej sesji na warszawskiej giełdzie.

Kurs Mostostalu Warszawa rósł o godz. 9.46 o 17,7 proc. do 6,84 zł, Polimeksu o 15,8 proc. do 0,22 zł, a Rafako o 5,6 proc. do 7,2 zł.

None
None

Wykonawcy bloków Elektrowni Opole osiągnęli porozumienie – wynika z komunikatów giełdowych spółek Polimex, Rafako i Mostostal W-wa.

Z podpisanych porozumień wynika, że PGE, właściciel elektrowni, zaakceptowało Alstom w gronie konsorcjum wykonawców i będzie mu płacić za prace bezpośrednio na konta. Z komunikatów wynika, że udział Alstomu w projekcie wartym ok. 11 mld zł brutto sięgnie ok. 4,3 mld zł brutto. Ponadto Polimex, Rafako i Mostostal Warszawa zawiązały spółki specjalnego przeznaczenia, których jedynym zadaniem będzie realizacja projektu w Opolu.

Przypomnijmy, że niemal jednocześnie doszło do zmian w zarządzie samego PGE.  Rada nadzorcza odwołała  Bogusławę Matuszewską, wiceprezes ds. strategii i rozwoju oraz Wojciecha Ostrowskiego, wiceprezesa ds. finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane