OPOLSKIE: 1. Biznes nie tylko ze stali

AOB
opublikowano: 28-12-2012, 00:00

Spółka Kolb z miejscowości Kolonowskie postawiła na nowoczesne technologie produkcji. By uniknąć skutków kryzysu, dywersyfikuje działalność.

Firma Kolb z Kolonowskich na Opolszczyźnie wytwarza konstrukcje stalowe od 20 lat. Od 2008 r. wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Stalprofil i jest dynamicznie rozwijającą się firmą o ugruntowanej pozycji rynkowej. Jak twierdzi prezes Antoni Bator, spółka swoje sukcesy zawdzięcza głównie temu, że postawiła na nowoczesne technologie.

— Mamy nowoczesne środki produkcji: wypalarkę plazmową, najnowszą kabinę śrutowniczą, nowoczesną malarnię, automaty spawalnicze — to tylko część z nowinek technicznych, które wykorzystujemy w naszej działalności — wymienia Antonii Bator.

Zgromadzone przez firmę urządzenia powalają jej na wykonanie 2,5-3 tys. ton konstrukcji stalowych rocznie. Na unowocześnienie produkcji dostała w 2011 r. 3,6 mln zł unijnej dotacji w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-13. Wśród wytwarzanychprzez Kolb konstrukcji stalowych są m.in. budowle prefabrykowane — hale produkcyjne, handlowo-usługowe, markety i galerie handlowe, salony samochodowe i stacje benzynowe.

Firma wytwarza także konstrukcje stalowe dla przemysłu, budownictwa i energetyki, kolei oraz dla rolnictwa. Prezes spółki przyznaje, że firma w czasach kryzysu dywersyfikuje działalność.

— Wykonujemy już nie tylko stalowe konstrukcje, ale również całe projekty inwestycyjne. Przygotowujemy się również do produkcji elementów wież wiertniczych — twierdzi Antoni Bator. Kolb znaczną część swoich produktów i usług sprzedaje za granicą, głównie w Niemczech.

STRATEGIA:

Dywersyfikacja działalności w celu ograniczenia skutków spowolnienia gospodarczego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AOB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu