Opolskie: dotacje na kursy

opublikowano: 13-08-2013, 00:00

13,7 mln zł dotacji czekają na firmy, które chcą zorganizować szkolenia i kursy w województwie opolskim.

To jedna z ostatnich okazji na unijne wsparcie dla firm, które zajmują się podnoszeniem kwalifikacji. W regionie opolskim trwa konkurs z poddziałania 8.1.1 „Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Co ważne, przedmiotem naboru są projekty współpracy ponadnarodowej. Budżet konkursu to łącznie 13,7 mln zł (w tym rezerwa na odwołania — 686 tys. zł). Minimalnie

można ubiegać się o 50 tys. zł dotacji, a wnioskodawcy nie będą musieli wnosić do przedsięwzięcia wkładu własnego. Dofinansowanie czeka na przedsiębiorców z całego kraju, pod warunkiem że podczas realizacji projektu będą mieli biuro na terenie województwa opolskiego. Natomiast odbiorcami zorganizowanych zajęć muszą być osoby, które pracują lub mieszkają w tym regionie.

Konkurs obejmuje dwa typy projektów. Pierwszy to ogólne i specjalistyczne szkolenia lub doradztwo związane z kursami dla kadr zarządzających i pracowników mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Powinny to być zajęcia odpowiadające na zdiagnozowane wcześniej potrzeby firm w formie, która pasuje do ich możliwości organizacyjnych i technicznych.

Natomiast drugi typ przedsięwzięć to doradztwo dla mikro-, małych i średnich firm, w tym dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Warto podkreślić, że projekty nie mogą obejmować szkoleń obowiązkowych (np. z zakresu BHP). Wnioskodawcy nie dostaną też dotacji na kursy, które dotyczą okresowego potwierdzania kwalifikacji na stanowisku pracy.

Wnioski w naborze trzeba składać osobiście lub przesyłać do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. Nie ma możliwości złożenia wniosku drogą elektroniczną.

6.09

Tego dnia mija termin składania wniosków przez zainteresowanych przedsiębiorców.

WIĘCEJ INFORMACJI:

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego ul. 1-go Maja 13/2, 45-068 Opole tel.: +77 402-51-16 www.opole.roefs.pl www.pokl.opole.pl/2477/124/ ogloszone_konkursy.html

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Opolskie: dotacje na kursy