Opolskie ma granty na doradztwo

opublikowano: 07-03-2014, 00:00

Prawie 4 mln zł dotacji czeka na firmy, które chcą przeprowadzić szkolenia i doradztwo w województwie opolskim.

To jedna z ostatnich możliwości sięgnięcia po unijne fundusze dla firm, które planują organizację zajęć podnoszących kwalifikacje. W województwie opolskim ruszył konkurs w ramach poddziałania 8.1.1 „Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Budżet konkursu to 3,8 mln zł. Maksymalna wartość projektu nie została ustalona, natomiast minimalna wynosi 50 tys. zł. O pieniądze mogą starać się przedsiębiorcy z całego kraju — pod warunkiem że podczas realizacji projektu będą mieli biuro lub oddział na terenie województwa opolskiego.

Natomiast odbiorcami zajęć muszą być osoby pracujące lub mieszkające na tym terenie. Granty można dostać na projekty polegające na organizacji ogólnych i specjalistycznych szkoleń lub doradztwa związane z kursami dla kadr zarządzających i pracowników mikro-, małych i średnich firm. Powinny to być zajęcia dopasowane do zdiagnozowanych wcześniej potrzeb przedsiębiorstw w formie, która pasuje do ich możliwości organizacyjnych i technicznych. Co ważne, planowane projekty muszą być skierowane do firm i ich pracowników prowadzących działalność w następujących branżach: spożywczej, chemicznej, metalurgicznej, energetycznej, budowlanej, meblarskiej, drzewnej i usługowej.

Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu wybrał te sektory, bo — jak uzasadnił — odgrywają one znaczącą rolę w rozwoju regionu i wymagają szczególnego wsparcia. Wnioski w naborze trzeba składać osobiście lub przesyłać do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. Nie ma możliwości złożenia wniosku drogą elektroniczną. Planowane przedsięwzięcia muszą być zrealizowane najpóźniej do 30 czerwca przyszłego roku.

30.04 Do tego dnia można złożyć wniosek o dotacje.

WIĘCEJ INFORMACJI

Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, Punkt Informacyjny o EFS ul. Głogowska 25c, pokój nr 14 tel.: +77 441-67-54 www.pokl.opole.pl, zakładka „Konkursy”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu