Oponix.pl wjeżdża na NewConnect

KSA
25-01-2010, 00:00

Dystrybutor opon debiutuje z usługą mobilnego serwisu wymiany opon. Na razie w Warszawie.

Dystrybutor opon debiutuje z usługą mobilnego serwisu wymiany opon. Na razie w Warszawie.

Miłośnicy inwestowania w spółki handlujące oponami samochodowymi będą mieli jeszcze większy wybór. Do Oponeo i Orła (notowanych na głównym parkiecie GPW) dołączy Oponix. We wtorek zadebiutuje na alternatywnym rynku. Czym debiutant różni się od konkurentów? Ruszył z pionierskim projektem mobilnej sieci serwisów opon.

— Z usługą chcemy docierać głównie do małych i średnich firm transportowych, ale będzie też możliwość zamówienia jej przez osoby fizyczne — mówi Piotr Gniadek, prezes Oponiksu.

Na razie spółka ma jeden samochód specjalnie przystosowany do wymiany opon — również nietypowych. Wyposażono go m.in. w generator, tak by można było pracować w dowolnym miejscu bez dostępu do prądu. Jeździ po Warszawie. W okresie jesiennego boomu na wymianę opon dołączy do niego drugie auto. Oponix startuje z projektem ostrożnie, bo wiąże się on ze sporymi nakładami — pierwszy samochód kosztował około 140 tys. zł.

— Jeśli po sezonie wiosennych wymian opon uznamy, że zapotrzebowanie jest wystarczające — w sezon jesienno-zimowy wjedziemy może nawet z trzema, a nie dwoma samochodami — informuje Witold Gazda, członek zarządu Oponiksu.

Spółka ma jeszcze jeden ciekawy pomysł — wspólnie z Fiatem uruchamia serwis rent65. pl. Wypożyczenie za jego pośrednictwem samochodu na jeden dzień będzie kosztowało 65 zł. Auta — obecnie Grande Punto — są podrasowane wizualnie i promują Oponix.pl. W tym roku ma ich być 10.

— Na razie traktujemy to jako projekt marketingowy, ale jeśli się przyjmie — może być oddzielnym biznesem — przyznaje Piotr Gniadek.

Oponix spodziewa się, że 2009 r. zamknie się zyskiem netto na poziomie 0,1 mln zł przy 3,5 mln zł przychodów. Na ten rok spółka prognozuje 0,12 mln zł czystego zarobku przy 10,9 mln zł przychodów. Głównymi akcjonariuszami Oponiksu są Aaltonen, Veno i Blumerang.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Oponix.pl wjeżdża na NewConnect