Optymalizacja kosztów ma wiele twarzy

ŁUKASZ RUMOWSKI
13-12-2013, 00:00

Na outsourcing drukowania, czyli usługi Arcus Kyocera MDS, decyduje się coraz więcej firm.

Dzierżawione modele urządzeń dobierane są na podstawie potrzeb, oczekiwań i możliwości przedsiębiorstw. Informacje te zbieramy w czasie audytu oraz analizy druku. To pomaga określić jakiego rozwiązania potrzebuje nasz klient. Podjęcie właściwej decyzji jest niezwykle istotne, bo proste zaplanowanie wydatków przeznaczanych na produkowanie i obieg dokumentów w okresie od 12 do 60 miesięcy przynosi gwarancję stałej ceny wynajmowania infrastruktury.

Oprócz obniżenia całościowych kosztów druku i kopiowania firma zwiększa w ten sposób swoją płynność finansową poprzez rozłożenie w czasie wydatków, zapewnia sobie niezmienne i przewidywalne koszty, a w efekcie zmniejsza wartość podatku dochodowego, który płaci. Z doświadczenia wiemy, że dla naszych klientów istotne są także inne korzyści, w tym m.in. gwarancja serwisu urządzeń i ich sprawności technicznej, zwiększenie komfortu i efektywności pracy oraz obsługi klienta, a także usprawnienie procesów produkcji dokumentów.

Zakres usług dostosowany jest do specyfiki klienta. Dodatkową zaletą usług Arcus Kyocera MDS jest wyeliminowanie zarówno kosztów związanych z koniecznością wymiany starego wyposażenia na nowe, jak i kosztów amortyzacji i ubezpieczenia. Drukowanie w firmie może być jednak jeszcze bardziej oszczędne w wyniku prostych działań takich, jak redukcja liczby kopii, obniżenie zużycia papieru, odciążenie zasobów np. działu IT.

Średnio taki poziom oszczędności może wynieść nawet ponad 30 proc. Najlepiej jednak, gdy do optymalizacji kosztów wydruków podejdziemy kompleksowo. Czyli trzeba wziąć także pod uwagę, że oszczędza się, nie kupując drukarki. Należy też określić, w jakim celu i przez ilu użytkowników wykorzystywane będzie wynajmowane urządzenie, by dobrać jego najkorzystniejszą konfigurację i odpowiednie oprogramowanie. Jeżeli jednak bierzemy pod uwagę zakup drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego, to pamiętajmy o podstawowej zasadzie oszczędnego drukowania, tzn. nie kierujmy się wyłącznie ceną zakupu, bo stanowi ona jedynie 10-20 proc. całkowitych kosztów eksploatacji.

Idealnym uzupełnieniem rozwiązań z zakresu zarządzania dokumentami są systemy i urządzania Pitney Bowes służące do automatyzacji wysyłki korespondencji pocztowej (tradycyjnej). To dzięki kopertownicom, adresarkom i otwieraczkom listów można efektywnie wysyłać i odbierać korespondencję, oszczędzając czas.

Kompleksowe zarządzanie, podobnie jak w przypadku druku, coraz częściej staje się niezbędne w przypadku flot samochodowych.

T-matic Systems, spółka należąca do Grupy Arcus, z powodzeniem wdraża m.in. systemy umożliwiające rzeczywiste monitorowanie pojazdów i ekip serwisowych w terenie, stopień wykorzystania floty według różnych parametrów oraz szczegółowe i bieżące raportowanie. To pozwala zarządzać flotą i precyzyjnie nadzorować wyjazdy pracowników, a także lepiej dbać o bezpieczeństwo zatrudnionych przez rejestrację różnych parametrów pojazdów. Istotna jest także analiza efektywności floty na podstawie szczegółowych raportów dotyczących wykorzystywania pojazdów i ponoszonych w związku z tym kosztów.

Z punktu widzenia zarządzania finansowego system umożliwia także weryfikację stopnia wykorzystania pojazdów w cyklach rozliczeniowych oraz zarządzanie zakupami niezbędnymi do ich utrzymania. To prowadzi do optymalizacji liczby pojazdów w oddziałach firmy na terenie całego kraju.

ŁUKASZ RUMOWSKI

dyrektor działu rozwoju produktu w Grupie Arcus

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁUKASZ RUMOWSKI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Optymalizacja kosztów ma wiele twarzy