Optymalizacja procesów księgowych w firmie

Materiał partnera strony
opublikowano: 13-11-2013, 00:00

Usługi finansowe

W okresie słabszej koniunktury rynkowej przedsiębiorstwa szukają oszczędności w swoich głównych działaniach biznesowych, zapominając często o obszarach wsparcia, czyli np. procesach księgowych. Tymczasem i tutaj istnieje szerokie pole do usprawnień, a przyjęte rozwiązania w znaczący sposób mogą wpłynąć na zasadniczą działalność firmy, czyli na sprzedaż czy produkcję.

Raiffeisen Polbank nie doradza swoim klientom jedynie w zakresie pozyskiwania finansowania czy prowadzeniu rozliczeń,

ale jest w stanie wskazać również obszary wymagające usprawnień w ramach procesów księgowych z wykorzystaniem rozwiązań z zakresu bankowości transakcyjnej. Bazując na własnych doświadczeniach związanych z optymalizacją procesów bankowych przy wykorzystaniu metodologii Lean, bank pomaga klientom przeanalizować efektywność procesów księgowych. W 2014 roku będzie organizował Forum Biznesu z warsztatami leanowymi dla firm, na których pokaże narzędzia do usprawniania procesów metodą Lean na konkretnych przykładach wdrożeń.

Celem warsztatów jest zwiększenie efektywności procesów po stronie klienta, co w dłuższej perspektywie przekłada się na wyniki firmy i pozwala im koncentrować się na podstawowej działalności. Jednym z przykładów procesów, którym będzie można przyjrzeć się podczas warsztatów, jest optymalizacja procesu spływu należności, przy wykorzystaniu rozwiązań Raiffeisen Polbank, takich jak: - kompleksowa dystrybucja faktur, - identyfikacja wpływów dzięki nadaniu indywidualnego numeru rachunku kontrahentowi, - automatyczne procesowanie przyporządkowania wystawionych faktur do wpływów na rachunek, - przyspieszenie spływu należności od poszczególnych kontrahentów, - zabezpieczenia kursów księgowych na fakturach można poprawić płynność firmy.

Zaproponowane rozwiązania poprawiają bieżący monitoring wpływów, pozwalają reagować szybciej na powstałe zaległości oraz wpływają na możliwość wcześniejszego zwalniania limitów handlowych. Poszukiwanie usprawnień to proces ciągły, a bank może być kompetentnym partnerem dla swoich klientów we wprowadzeniu optymalizacji w ich działalności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera strony

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu