Orange i Netia walczą o duży kontrakt w CIRF

opublikowano: 24-10-2018, 13:34

W przetargu Centrum Informatyki Resortu Finansów na świadczenie usługi transmisji danych w sieci WAN oraz dostęp do internetu oferty złożyły Orange Polska i Netia.

Netia zaproponowała cenę brutto za maksymalny zakres przedmiotu zamówienia na poziomie 17,3 mln zł w tym 8,6 mln zł brutto za podstawowy maksymalny zakres zamówienia. Orange Polska zaproponował odpowiednio 19,1 mln zł i 8,2 mln zł.

W ofercie Netii liczba łączy dostępowych w technice światłowodowej w zamówieniu podstawowym to 520, a w ofercie Orange 600.

Kryteria oceny ofert to świadczenie usługi w oparciu o łącza dostępowe w technice światłowodowej w zamówieniu podstawowym (waga 40) i cena brutto za podstawowy maksymalny zakres zamówienia (waga 60). W obu kryteriach oferta Orange wygląda więc na korzystniejszą. Nie jest jednak wykluczone, że aby zdobyć kontrakt będzie najpierw musiał wytłumaczyć się z rażąco niskiej ceny, gdyż wartość oferty za podstawowy zakres zamówienia jest ponad 30 proc. niższa od budżetu, który był ustalony na 12,16 mln zł. 

Całkowity budżet CIRF łącznie z opcją i zamówieniami na podobne usługi to 35,6 mln zł brutto.

Obecnie usługi objęte zamówieniem świadczy Orange Polska. 

Zwycięzca przetargu będzie świadczył usługi na rzecz CIRF do końca 2019 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy