Orange Polska: nadciąga tsunami 5G

opublikowano: 26-05-2019, 22:00

Jean-Franćois Fallacher, prezes Orange Polska, spodziewa się szybkiego nadejścia rewolucji 5G także w naszym kraju.

Przygotowania do wdrożenia sieci nowej generacji już ruszyły. Orange, szykując się do implementacji nowego standardu mobilnego, w ostatnich latach zainwestował w kraju już 2,2 mld zł m.in. w rozwój i jakość infrastruktury światłowodowej. Firma rozpoczęła również testy 5G w Gliwicach i w Zakopanem (część z nich realizuje wspólnie z Ericssonem). Do końca roku uruchomi testowe sieci także w innych miastach. Prezes technologicznego giganta, powołując się na Gartnera, przypomina, że już za rok z internetem połączonych będzie 20 mld urządzeń na świecie.

— W Polsce już zapewniamy łączność 1,5 mln urządzeń, wliczając w to inteligentne liczniki, systemy zarządzania ruchem, rozwiązania wspomagające handel — wymienia.

Szykuje się „tsunami danych”, bo — jak wskazują eksperci — w 2025 r. jeden na pięciu użytkowników smartfonów będzie przesyłał ponad 200 GB danych każdego miesiąca, czyli pięćdziesięciokrotnie więcej niż obecnie (odpowiada to 100 tys. zdjęć na Instagramie).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu