Orkla Press może zainwestować w RMF

Radosław Omachel
19-09-2003, 00:00

W negocjacjach z Norwegami problemem może być cena, jakiej żądają udziałowcy Brokera.

Przedłużają się poszukiwania inwestora przez spółkę Broker FM, głównego udziałowca RMF FM — największej komercyjnej rozgłośni radiowej. Blisko wejścia do Brokera, który sprzedaje czas reklamowy RMF, były m.in. bank inwestycyjny Rotschild oraz fundusz inwestycyjny Innova Capital. Jak się dowiedzieliśmy, krakowskim radiem zainteresowała się teraz Orkla Press, norweski wydawca dziennika „Rzeczpospolita”.

Według informacji z dwóch niezależnych źródeł, Orkla Press interesuje się mniejszościowym pakietem akcji Brokera FM. Problemem może być jednak cena.

— Akcjonariusze za niespełna 50 proc. akcji Brokera zażądali ponad 100 mln zł. To cena nie do przyjęcia zważywszy na sytuację finansową spółki — mówi nasz informator.

Na koniec 2002 r. zadłużenie zarejestrowanej w Warszawie firmy wynosiło 106 mln zł. Około 46 mln stanowiło zadłużenie krótkoterminowe. Broker FM miał problemy z jego obsługiwaniem. Główny wierzyciel — Millennium Bank — zgodził się na przekwalifikowanie części zadłużenia na długoterminowe.

— W ostatnich latach RMF trochę przeinwestował, a teraz ponosi tego skutki — mówi nasz informator.

Marek Dworak, prezes Brokera FM, nie skomentował doniesień o rozmowach z Norwegami. Jan Kopka, prezes Orkla Press Polska, nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył.

— Rozważamy inwestycje w inne media — ucina prezes.

Prezes Orkla Press, spółki, która kontroluje inwestycje Orkli w naszej części Europy, był wczoraj w Warszawie, ale nie udało nam się z nim porozmawiać.

Dług, który Broker FM zaciągnął w BIG Banku, został przeznaczony m.in. pod budowę nowej siedziby radia w podkrakowskiej Alwerni. Tamtejsze studia, po odpowiedniej adaptacji, mogą pełnić funkcję studiów telewizyjnych. Stacja już półtora roku temu otrzymała koncesję pozwalającą na uruchomienie satelitarnej telewizji o profilu muzyczno-informacyjnym. Ze względu na sytuację finansową Brokera plany telewizyjne będą musiały poczekać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Omachel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Orkla Press może zainwestować w RMF