Czytasz dzięki

Ortopedia skusiła PZU

  • Alina Treptow
opublikowano: 17-06-2015, 00:00

PZU zainwestował w warszawskie Centrum Medyczne Gamma. To pierwszy szpital w jego portfelu.

Ortopedia przyciąga kolejnych inwestorów. Po zakupie Caroliny Medical Center przez Lux Med oraz śląskiej Sport Kliniki przez Scanmed przyszła kolej na PZU, który pochwalił się wczoraj inwestycją w warszawskie Centrum Medyczne Gamma, które specjalizuje się w ortopedii — zarówno w części ambulatoryjnej, jak i szpitalnej. W wyniku podwyższenia kapitału fundusz zarządzany przez TFI PZU stanie się właścicielem 60 proc. kapitału medycznej spółki.

— To kolejny krok w kierunku realizacji strategii inwestycyjnej w medycynie. To pierwszy, ale z pewnością nie ostatni szpital w naszym portfelu — zapowiada Ryszard Trepczyński, członek zarządu PZU, odpowiedzialny za inwestycje. Warszawskie CM Gamma to niewielki i młody podmiot. Istnieje od 2013 r., w 2013 r. jego przychody wyniosły blisko 3 mln zł, strata netto 2,4 mln zł. Założycielem jest znany w branży dr Grzegorz Adamczyk, specjalista w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej narządu ruchu, który wcześniej był związany z warszawską Caroliną Medical Center. Wejście bogatego inwestora przyspieszy rozwój medycznej spółki, PZU zyska dostęp do kolejnych usług medycznych, dzięki czemu będzie mógł rozszerzyć sprzedawane polisy o świadczenia szpitalne. Ale nie tylko — ubezpieczyciel będzie wykorzystywał placówkę do leczenia ofiar wypadków komunikacyjnych. Takie rozwiązanie jest korzystne dla klienta, bo dostaje opiekę, a nie tylko odszkodowanie, ale również dla towarzystwa bo lepiej zapłacić rehabilitację niż wypłacać latami rentę. Podobne inwestycje prowadzi m.in. Ergo Hestia. Firmy medyczne są zaskoczone transakcją.

— Nadal dziwię się, że tak duży gracz jak PZU interesuje się pojedynczymi placówkami medycznymi — mówi Adam Rozwadowski, prezes i założyciel Enel-Medu. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alina Treptow

Polecane