Osborne chce być szefem MFW

opublikowano: 04-07-2019, 13:51

Były brytyjski minister finansów George Osborne myśli o zajęciu stanowiska szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, które ma opuścić Christine Lagarde, pisze The Financial Times.

Zobacz więcej

George Osborne, fot. Bloomberg

Osborne miał powiedzieć znajomym, że jest zainteresowany stanowiskiem szefa MFW i ma nadzieję na poparcie jego kandydatury przyszłego premiera Borisa Johnsona.
Były brytyjski minister finansów może zostać zmuszony do rywalizacji z szefem Banku Anglii. Mówi się, że Mark Carney, który opuści stanowisko w styczniu 2020 roku jest jednym z głównych kandydatów na szefa MFW. Podkreślane są m.in. jego duże znajomości w świecie międzynarodowych finansów. Osborn nie obawia się jednak rywala i miał powiedzieć znajomym, że MFW nie potrzebuje technokraty, ale osoby o zdolnościach komunikacyjnych, za którą się uważa. Bukmacher Betway zaczął już przyjmować zakłady na to, że Osborne, który obecnie jest wydawcą London Evening Standard, zastąpi Lagarde w MFW. Stawka wynosi 25/1.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, yahoo.co.uk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy