Oscar uruchamia sprzedaż aut Hyundai

(Tadeusz Stasiuk)
16-11-2006, 21:01

Spółka stała się pierwszym na północnym Mazowszu dystrybutorem pojazdów dwóch producentów.

Firma OSCAR będąca dotychczas dealerem Fiat Auto Poland uruchamia sprzedaż drugiej marki; Hyundaia. Tym samym spółka stała się pierwszym na północnym Mazowszu dystrybutorem pojazdów dwóch producentów.

"Chcemy zaoferować naszym klientom naprawdę europejski poziom usług" - powiedział Tomasz Kozłowski , prezes OSCAR - "dlatego podobnie jak dealerzy w krajach Europy Zachodniej będziemy mieli w ofercie więcej, niż tylko jedną markę. Od kilkunastu lat jesteśmy obecni w Ostrołęce i Łomży jako przedstawiciel Fiata. Teraz uzupełniamy naszą propozycje o auta koreańskiego Hyundaia".

Decyzja o wyborze tych samochodów zapadła po długim namyśle. Zadecydowały trzy aspekty - dodał Kozłowski. - Pierwszy to uzupełniające się segmenty rynku. Hyundai oferuje na przykład luksusowe limuzyny i auta uterenowione typu SUV, których brakowało wśród wyrobów Fiata, drugi to dynamika sprzedaży aut tej w firmy w Europie i USA. Na starym kontynencie sprzedano 360 tys. tych aut, w Stanach Zjednoczonych to trzecia pod względem sprzedaży marka z importu. Po trzecie wreszcie koreańska firma inwestuje w Europie, co powinno w najbliższych latach mieć odzwierciedlenie w obniżce cen i szybkości dostawy aut.

Integralnym elementem umowy OSCARA z Hyundaiem jest możliwość recyklingu aut tej firmy w Ostrołęce. Spółka posiadająca od sierpnia br. pozwolenie na złomowanie pojazdów dysponuje specjalnie przygotowaną halą, w której niebawem stanie oprócz innych maszyn plazmowy aparat do cięcia karoserii. Prezes Kozłowski potwierdził, iż podpisano już umowy z odbiorcami szyb, plastiku, olejów i złomu pochodzącego z rozebranych aut. To zdaniem szefa firmy miało również istotny wpływ na wejście koreańskiej firmy do Ostrołęki. (DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Oscar uruchamia sprzedaż aut Hyundai