Czytasz dzięki

Ośmiornica Paul zadebiutowała w polityce

DI, PAP
opublikowano: 16-07-2010, 16:07

Niemiecka ośmiornica Paul, która wsławiła się, prawidłowo typując zwycięzców piłkarskich mistrzostw świata w RPA, zaczyna "działać w polityce". "Komsomolskaja Prawda" spytała Paula, kto będzie zwycięzcą następnych wyborów prezydenckich w Rosji i otrzymała odpowiedź.

Obecny prezydent Dmitrij Miedwiediew, czy były prezydent, obecny premier Władimir Putin? Reporter rosyjskiej gazety przyłożył dwie kartki z nazwiskami do ściany akwarium w Oberhausen (Nadrenia Północna-Westfalia), gdzie mieszka słynny Paul. Ośmiornica bez wahania podpłynęła do jednej z tych kartek i przyssała się do szklanej ściany...

W piątkowym wydaniu "Komsomolskaja Prawda" zamieszcza zdjęcie, ukazujące Paula, który typuje następnego szefa Kremla. Kto więc nim będzie? Wynik ośmiorniczej przepowiedni zamknięto w sejfie, zapowiadając, że pozostanie utajniony aż do rosyjskich wyborów prezydenckich w 2012 roku.

Od piłkarskich mistrzostw świata Paul cieszy się w Rosji ogromną popularnością. Jeden z oligarchów gotów jest nawet zapłacić za niego pół miliona euro, ale cóż - ta genialna ośmiornica nie jest na sprzedaż.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane