Ostra stadionowa selekcja

MZL
opublikowano: 08-10-2008, 00:00

Komisja przetargowa zostawiła tylko dwa konsorcja w przetargu na budowę stadionu we Wrocławiu za 0,5 mld zł.

Komisja przetargowa zostawiła tylko dwa konsorcja w przetargu na budowę stadionu we Wrocławiu za 0,5 mld zł.

Niemiecka grupa Alpine Bau w konsorcjum z polską giełdową spółką PBG i Hydrobudową oraz konsorcjum pod wodzą Mostostalu Warszawa przeszły do drugiej, decydującej fazy przetargu na budowę stadionu we Wrocławiu na EURO 2012 — wynika z nieoficjalnych informacji "PB". Organizująca przetarg spółka Wrocław 2012 odrzuciła siedmiu pozostałych oferentów, choć początkowo zamierzała dopuścić do drugiego etapu pięć firm.

— To skandal. Pozostałych oferentów odrzucono z banalnych powodów. Wrocław sam pozbawia się możliwości wyboru najlepszej oferty, bo przy konkurencji ograniczonej do dwóch firm ceny mogą być zupełnie nieatrakcyjne —mówi jeden ze zbulwersowanych wykonawców, który znalazł się za furtką.

— Na pewno będą protesty. Jak można na etapie oceny doświadczenia wyrzucić prawie wszystkich wykonawców. I to firmy, które mogą się nim pochwalić — mówi przedstawiciel innego wykonawcy.

Z przetargu wyleciała m.in. firma Hochtief (w konsorcjum z giełdowym Mostostalem Zabrze) czy konsorcjum Max Bogl Bauunternehmung z Budimeksem Dromeksem. Za burtą znalazły się też obie chińskie spółki budowlane, dzień wcześniej zachęcane przez spółkę EURO 2012 do uczestnictwa w polskich przetargach.

Komentarza ze spółki Wrocław 2012 w tej sprawie nie udało nam się uzyskać. Jutro decyzja powinna zostać podana oficjalnie do wiadomości. Wykluczonym firmom przysługuje protest, odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, a w wypadku niepowodzenia w tej instytucji skarga do sądu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu