Oszust próbował „przekręcić” miliardera na 5 mln USD

aktualizacja: 18-10-2017, 15:38

Znany brytyjski miliarder Richard Branson ujawnił, że oszust podszywający się pod ministra obrony Wielkiej Brytanii próbował wyłudzić od niego 5 mln USD na okup, donosi Reuters.

Ten sam oszust miał potem podszyć się pod Bransona i próbować wyłudzić 2 mln USD od jego przyjaciela podczas rzekomej zbiórki pieniędzy na pomoc ofiarom huraganu Irma.

Sir Richard Branson, fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Sir Richard Branson, fot. Bloomberg

- Ta historia brzmi jakby pochodziła z powieści Johna Le Carre lub filmu o Jamesie Bondzie, ale niestety wszystko to jest prawda – napisał Branson na blogu.

Do próby oszustwa „na ministra” doszło sześć miesięcy temu. Oszust podszywający się pod ministra obrony miał zbierać wśród brytyjskich biznesmenów pieniądze na okup za porwanego brytyjskiego dyplomatę. Branson, z którym oszust kontaktował się telefonicznie, rozsądnie sprawdził informację u źródła i wykrył oszustwo, o którym poinformował policję.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Oszust próbował „przekręcić” miliardera na 5 mln USD