OT Logistics ma list intencyjny ws. przejęcia Grupy STK

opublikowano: 02-06-2016, 15:51

Zarząd OT Logistics podpisał list intencyjny z Jarpid Investments w sprawie wprzejęcia 100 proc. udziałów w przewoźników towarowym STK Group.

Grupa STK składa się z dwóch spółek: STK i Kolej Bałtycka, które zajmują się przewozami kolejowymi i działalnością bocznicową. Ich klientami są podmioty z branży paliwowe, energeyycznej i ciepłowniczej. Roczne obroty spółki to około 80 mln zł. Dla porównania, przychody największego gracza - PKP Cargo - w 2015 r. wyniosły 4,55 mld zł.

- Planowane przejęcie jest częścią naszej nowej strategii, której ważnym elementem jest rozwój w segmencie przewozów kolejowych. Grupa STK jest atrakcyjnym aktywem, które może wzmocnić naszą ofertę i przyczynić się do wzrostu naszych udziałów w krajowym rynku transportu kolejowego.  – mówi  Zbigniew Nowik, Prezes Zarządu OT Logistics

OT Logistics i Grupa STK zamierzają zawrzeć umowę przedwstępną, określającą warunki dojścia transakcji do skutku. Strony zakładają możliwość częściowego rozliczenia transakcji poprzez wkład sprzedającego w akcje kupującego. Na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Grupy Kapitałowej OT Logistics złożony ma zostać wniosek o głosowanie nad uchwałą o podwyższeniu kapitału zakładowego, co pozwoli Spółce na dokonanie zapłaty ok. 80 proc. ceny za udziały w Grupie STK.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu