Otoczenie ma znaczenie

opublikowano: 10-07-2018, 22:00

O 58 proc. zwiększa się szansa na całkowitą widoczność reklamy

O 58 proc. zwiększa się szansa na całkowitą widoczność reklamy — przez co najmniej 5 sekund, zgodnie z globalnym standardem tzw. viewability — jeśli będzie ona eksponowana w otoczeniu wysokiej jakości treści. To wniosek z najnowszego badania firm GroupM i Newsworks. Dla porównania, branżowy standard wynosi 50 proc. widoczności przez zaledwie jedną sekundę.

Ponadto, jak wynika z analizy, emisja reklam na powierzchniach jakościowych, czyli takich, które są powiązane z konkretną tematyką— np. portalach wydawców czasopism i gazet — zwiększają prawdopodobieństwo wyświetlania przekazu promocyjnego w całości w górnej części strony aż o 98 proc. Szanse na przyciągnięcie ruchu kursora myszki rosną natomiast do 273 proc. Warto dodać, że jakościowetreści na stronie wpływają korzystnie również na zwiększanie świadomości marki (zdaniem 10,5 proc. badanych), a także podniesienie się wskaźników tzw. ad recall (19,2 proc.), które oznaczają, że użytkownicy częściej pamiętają, że widzieli daną reklamę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu