Paged bliski kupna Sklejk i z Ełku

Paweł Mazur
opublikowano: 28-03-2002, 00:00

W drugiej połowie kwietnia Paged Sklejka ma sfinalizować zakup Ełckich Zakładów Przemysłu Sklejek. Jeśli się nie uda, inwestor może się wycofać.

Do 22 kwietnia powinna zostać sfinalizowana prywatyzacja Ełckich Zakładów Przemysłu Sklejek. Inwestorem ma zostać wchodzącą w skład grupy Pagedu firma Paged Sklejka Morąg Mazury. Umowa przedwstępna została podpisana w styczniu tego roku z urzędem wojewódzkim w Olsztynie, reprezentującym MSP. Z nieoficjalnych informacji wynika, że za przejmowaną firmę Sklejka ma zapłacić niewiele ponad 4 mln zł, a transakcja będzie sfinalizowania ze środków własnych i kredytów.

— W wersji optymistycznej umowę końcową powinniśmy podpisać w połowie kwietnia. Jeżeli jednak nie dojdzie do jej podpisania, to możemy wycofać się z planów zakupu zakładu w Ełku — zapowiada Ryszard Czarnocki, prezes Paged Sklejka Morąg Mazury.

Producent sklejki z Ełku jest w kiepskiej kondycji finansowej.

Jak twierdzi, po zakupie przedsiębiorstwa produkcja z centrum Ełku zostanie przeniesiona na obrzeża miasta.

— Będziemy musieli w praktyce wybudować w przemysłowej części miasta nową fabrykę. Zamierzamy ją postawić jeszcze w tym roku. Wymienić trzeba też będzie około 90 proc. obecnego parku maszynowego. Nie jest wykluczone, że zwiększymy też zatrudnienie o 15-20 proc. — dodaje Ryszard Czarnocki.

W efekcie roczna produkcja sklejki grupy Pagedu wzrośnie z 35 do 40-50 tys. m. sześc. Nie jest wykluczone, że w ramach konsolidacji zostanie do niej włączona przygotowywane właśnie do prywatyzacji przedsiębiorstwo Sklejka Pisz.

W tym miesiącu miało natomiast dojść do sprzedaży przez Agencję Prywatyzacji 23,7 proc. pakietu akcji Pagedu Sklejki.

— Nie mogę ujawnić szczegółów, ale przetarg nie został rozstrzygnięty — mówi Dariusz Wojtaszek z Agencji Prywatyzacji.

To może oznaczać, że Paged, kontrolujący około 75 proc. akcji Sklejki z Morąga, nie ma ochoty wykładać kolejnych pieniędzy na przejęcie całkowitej kontroli nad firmą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Paged bliski kupna Sklejk i z Ełku