Paged poprawi rentowność

opublikowano: 23-08-2017, 22:00

Dochodowość nowego zakładu w Morągu, który wytwarza sklejkę, jest wciąż niższa, niż zakładał zarząd. To jedno z głównych wyzwań.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

Przychody Grupy Paged w I półroczu wyniosły 428,8 mln zł, a zysk netto 29,2 mln zł. Rok wcześniej było to odpowiednio 360,7 mln zł i 33,3 mln zł. Uruchomienie fabryki w Morągu przyczyniło się do wzrostu przychodów, ale rentowność wymaga poprawy. Słaby wynik to efekt niskiej jakości dostępnego na rynku drewna iglastego. Segment sklejkowy odpowiada za aż 70 proc. przychodów Grupy Paged. W segmencie usługowo- -technologicznym, na który składają się firmy Europa Systems (wewnętrzne systemy logistyczne) i Ivopol (wynajem samochodów), spadek rentowności w minionym półroczu wynikał głównie z wyższych kosztów stałych. Obie spółki poniosły je w związku z rozbudową organizacji. Magdalena Bartoś, członek zarządu Pagedu, liczy, że te wydatki zaowocują w kolejnych kwartałach szybkim wzrostem sprzedaży i powrotem do wcześniejszej rentowności. Wyższą rentownością, zwłaszcza w eksporcie, może się natomiast pochwalić segment meblowy grupy. Wyższy wynik bazował głównie na coraz bardziej zyskownej sprzedaży stołów i krzeseł. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Paged poprawi rentowność